Letecká doprava

Letecké vnitrozemské i zahraniční spojení Ostravy

leteckaMezinárodní Letiště Leoše Janáčka Ostrava je vzdáleno 25 km od centra Ostravy. Historie největšího regionálního letiště v České republice se vzletovou a přistávací dráhou s parametry 3 500 x 63 m a kapacitou více než milionu ročně přepravovaných osob sahá až do počátku 20. století. Oficiální civilní letový provoz zde byl zahájen v roce 1959.

Letiště zajišťuje vnitrostátní i mezinárodní lety (s pravidelnými linkami do Prahy a Vídně), plánované i neplánované a je vybaveno pro odbavování leteckého nákladu, včetně skladových zařízení. Nová moderní odletová hala byla vybudována v r. 2006. V těsné blízkosti letiště působí i podnikatelská a obchodní zóna a Free Zone Ostrava.

Letiště je dobře dostupné silniční dopravou. Veřejná doprava je zajišťována autobusovou linkou Ostrava-Nový Jičín-Ostrava, expresními linkami Ostrava Ústřední autobusové nádraží-Letiště Mošnov i běžnou autobusovou linkou č. 333. Všechny spoje navazují na odlety a přílety letadel. Zastávka autobusů se nachází přímo před letištní halou.

Do roku 2012 bude vybudováno navíc i železniční napojení letiště s přilehlou průmyslovou zónou na II. železniční koridor a tím bude také umožněno velmi rychlé spojení s městem Ostravou.

 

Letiště Ostrava, a.s.
Letiště Leoše Janáčka Ostrava
742 51 Mošnov
tel.: +420 597 471 136
fax: +420 597 471 105 (123)
email: airport@airport-ostrava.cz  
www.airport-ostrava.cz

Ryanair new