Trasa P

Hrabová - Hrabová,statek; Vítkovice - Moravská Ostrava; Lhotka - Bobrovníky; Hrabová - průmyslová zóna - Dubina

 

Popis trasy

Jižní úsek trasy P začíná na křižovatce ulice Bělské a trasy H v Hrabové nedaleko u mostku přes potok Ščučí, podél areálu koňských výběhů vede trasa směrem jižním k nádržím Pilíky, kde se otáčí na východ a po překročení ul.Paskovské vede k areálu statku v Hrabové. Zde je trasa dočasně ukončena, ve výhledu by měla pokračovat k lávce přes řeku Ostravici do Vratimova (napojení na trasu do Beskyd). Nově zřízený úsek v roce 2016 navazuje na trasu A v blízkosti gymnázia Fr. Hajdy na Dubině. Trasa pokračuje stezkou pro chodce s povoleným provozem cyklistů směrem k Hrabové a dále stejným opatřením mezi ul. Krmelínská a Prodloužená a podél ul. Na Rovince

Poznámka:

Kromě tohoto úseku je v provozu i úsek trasy P ve Vítkovicích a Moravské Ostravě podél ul. Místecké mezi ul. Starobní a podél ul. Výstavní až po ul. Železárenskou. Z ul. Výstavní pokračuje trasa ul. Zengrovou s napojením na trasu C nebo na trasu B v parku Hlubina. Trasa P je navázána na trasu W k nádraží Vítkovice.

Trasa P je krátkým úsekem na severní hranici Ostravy dovedena z centra Lhotky, kam je možno na křižovatku ulice Petřkovické a Bobrovnické dojet po trase G. Trasa stoupá po ul. Bobrovnické postupně příkře vzhůru až na jižní okraj Bobrovník, kde lze pokračovat po trase 6185 na Nordpól nebo na Hlučín.

Samostatným dosud izolovaným systémem jsou úseky cyklotrasy P v průmyslové zóně v Hrabové.

 

Nebezpečná místa

  • průjezd tramvajovou zastávkou Důl Jeremenko (kolo nutno vést)
  • chybějící úseky trasy – křížení ul. Krmelínské, úsek podél TESCO, úsek podél zastávky Hrabová zóna sever. V těchto úsecích musí cyklista jet jako účastník silničního provozu (dosud nebyly vypořádány majetkové vztahy pro výstavbu cyklostezek v těchto úsecích).

 

Mapa trasy

 

Výškový profil

trasa-p.jpg

 

Navazující trasy

Krmelín - Stará Bělá - Zábřeh - Vítkovice - sídliště Fifejdy; Přívoz - Muglinov
Hrabová - Hrabůvka - Vítkovice; Mar. Hory, Kaufland - Mar. Hory, radnice
Třebovice - Hošťálkovice - Mariánské Hory - Přívoz - Petřkovice - Koblov - Antošovice
Hrabová - Nová Bělá - Stará Bělá - Krmelín
Dubina - IZS; Zábřeh, vodárna - Odra; Krmelín - Nová Bělá; Hrabová, průmyslová zóna
Krásné Pole - Poruba-Ves; Poruba - Svinov; nádraží Vítkovice - Vítkovice
Hlučín - Petřkovice

Ukázky z trasy