Trasa F

Centrum - Slezská Ostrava - sídliště Muglinov - Heřmanice; Nová Ves - Hulváky - Mar. Hory

 

Popis trasy

Začátek dokončeného úseku trasy F je u lávky přes Ostravici na jižním konci Komenského sadů u křížení trasy E. Trasa vede přes ul. Bohumínskou na sídliště Kamenec k ul. U Staré Elektrárny a podél domova důchodců u trolejbusové smyčky Bazaly (veďte kolo) na ul. Bukovanského, Křížkovského, U Kapličky (nová stezka mezi ul. Křížkovského a poštou) a Staré Podolí. Trasa směrem na Heřmanice pokračuje v ul. Na Úbočí, Sodná a Koněvova až k napojení na trasu V, přičemž v posledním úseku si můžete vybrat ze dvou paralelních tras (Koněvova nebo Parcelní).

Poznámka:
Další úsek trasy F vede rovněž od křižovatky v Nové Vsi (u vodárny) k Benátkám a v Mariánských Horách a Hulvákách po ul. Novoveská, S. Tůmy, Vršovců, Václavská k radnici dále v souběhu s trasou C k ul. Novoveské, po vyznačených pruzích na vozovce této ulice k ul. Gen. Hrušky a dále přes značený přejezd ul. Novinářské (odbočná trasa směrem k Futuru) na sídliště Fifejdy k napojení trasy B. Přes sídliště Fifejdy trasa pokračuje po nově vybudované cyklistické stezce do prostoru stanice záchranné služby, kde je dočasně ukončena.
V úseku od Stojanova náměstí v Mariánských Horách směrem k ul. rtm. Gucmana byl v rámci regenerace sídliště dokončen další úsek trasy F.
Další pokračování je v projekční přípravě, nicméně podél přestupního uzlu Hulváky je již zprovozněna stezka mezi ul. S. Tůmy a 28. října.

 

Nebezpečná místa

připravuje se ...

 

Mapa trasy

                                                 

Výškový profil

profil trasa F

Navazující trasy

Krmelín - Stará Bělá - Zábřeh - Vítkovice - sídliště Fifejdy; Přívoz - Muglinov
Hrabová - Hrabůvka - Vítkovice; Mar. Hory, Kaufland - Mar. Hory, radnice
Hrabová - Vítkovice - Slezská Ostrava - centrum - Muglinov - Hrušov - Vrbice
Slezská Ostrava - Radvanice - Bartovice – Šenov, Koblov – Hrušov – Muglinov - centrum
Heřmanice - Michálkovice
Jantarová stezka

Ukázky z trasy