Listopad II 2016

Newsletter Cestování – listopad II 2016

 

Rozzáří se vánoční stromeček i nejedny oči

V sobotu 26. listopadu se na Masarykově náměstí rozezní zvuky nabroušených bruslí. Kluziště letos zůstane otevřené až do 15. ledna a pokud nemáte doma brusle, můžete si je půjčit na místě. 27. listopadu se v centru města rozsvítí vánoční stromeček a symbolicky tak zahájí i letošní vánoční trhy, které potrvají do 23. prosince. Přijďte na chuť pečeným kaštanům, domácím produktům nebo jen nasát příjemnou atmosféru.

 

Na jednu stranu jsou města Ostrava a Tchaj-Pej dost podobná

Osmnáctiletý Jie se dostal do Ostravy vlastně náhodou. Spolu s jeho skautským oddílem totiž do Česka přijeli na Středoevropské jamboree. „Chtěli jsme poznat, jak to tady chodí, a tak jsme hledali skautské oddíly v celé zemi. Ozvali se nám skauti z Ostravy, u kterých jsme potom v rodinách strávili čtyři dny.“ Spolu s dvacítkou dalších Tchajwanců poznávali město, lidi i kulturu cizího kontinentu. „Ostrava je hezká a moc se mi líbily historické budovy a hory. Prostě všechno bylo skvělé.“ Jie s kamarády totiž vyrazil i do Beskyd a byl nadšen z jízdy lanovkou na Pustevny. „Na jednu stranu to je na Tchaj-wanu dost podobné, my si ale kdekoliv ve městě můžeme půjčit kolo a máme vysokorychlostní železnici. Největší rozdíl je v tom, že na Tchaj-wanu existují noční trhy, kde můžete jíst ve dne i v noci levněji než u vás.“  Ale i na Českou gastronomii Tchajwanec rád vzpomíná, a pokud by chtěl něco přivézt do Tchaj-peje, byl by to hermelín, nejlépe grilovaný.

 

Výstava Kouzelná zahrada v industriálním prostředí

Důl Michal – to není jen muzeum hornictví, ale také místo pro výtvory. Základní umělecké školy z Ostravy a Hlučína tam až do 2. prosince vystavují svá díla. Jak jim to sluší v důlní cechovně? Přijďte se sami podívat, otevřeno mají od 9.00 do 15.00 hodin.

Více informací najdete zde.

 

 

 

Naše tipy

Zažili jste už někdy ten pocit, kdy se v jednom termínu sejde hned několik zajímavých akcí, a vy se nemůžete rozhodnout, na kterou jít? Přelom listopadu a prosince je přesně takový. Třeba 25. listopadu vystoupí jen pár set metrů od sebe dva fenomenální muzikanti  – Iva Bittová a Kamil Střihavka .  Podobné dilema na vás čeká i 30. listopadu. Vyberete si koncert Věry Špinarové nebo velkolepou show Kings on Ice s těmi nejlepšími krasobruslaři?  Anebo něco úplně jiného? Třeba návštěvu nového kulturního a vzdělávacího centra s artovým kinem a kavárnou PANT, které vzniklo v Nádražní ulici?

 

 

Lenka Filipová - 26. listopadu, 19:00, Klub Parník  – (CKV)

Koncertní vystoupení vynikající české zpěvačky, šansoniérky, kytaristky a hudební skladatelky v jedné osobě...

 

Meat design - 26. listopadu, 13:00, Řemeslný inkubátor

Produktový design z tuzemska i zahraničí a hlasování o název nové řemeslné dílny...

 

Degustace prémiových rumů aneb Není rum jako rum - 29. listopadu, 18:00,Komorní klub (KZOJ)

Degustace výjimečného alkoholického nápoje pod taktovkou Martina Eichenbauma...

 

Ostrava Positive - 30. listopadu, 18:00, Cooltour Ostrava

8 minut na to přesvědčit posluchače, že Ostrava  jenejlepší místo pro realizaci nových projektů v různých oblastech...