Červen 2010

Newsletter červen 2010

Cestování Newsletter oceněn!!!

logo2V osmém ročníku soutěže Zlatý středník získalo město Ostrava 2. místo za Cestování Newsletter!!! a Development Newsletter!!! v kategorii „Nejlepší elektronický zpravodaj (newsletter)“. Soutěž hodnotí a oceňuje firemní periodické a neperiodické publikace určené k reprezentaci společnosti či prezentaci výrobků a služeb vůči zákazníkům, obchodním partnerům nebo zaměstnancům.
Vyhlašovatelem soutěže je PR Klub, o. s.. Soutěž je podporována: APRA (Asociací Public Relations Agentur), Asociací poskytovatelů internetových řešení, časopisem Strategie, Českou marketingovou společností, Marketingovým klubem ČR, SIMAR (Sdružením agentur pro výzkum trhu a veřejného mínění) a Actum, s. r. o.

Jak jistě víte, Cestování Newsletter!!! Vám každý měsíc představuje aktuality a zajímavé informace o volnočasových aktivitách, kulturních a sportovních akcích, festivalech a novinky, které se na poli turismu v Ostravě připravují či již byly zrealizovány.

Development Newsletter!!! pak přináší zejména investorům a zástupcům podnikatelské sféry, ale i širší veřejnosti informace a novinky o zajímavých developerských projektech a investičních příležitostech, aktuálních trendech a situaci v Ostravě. Dále Development Newsletter!!! informuje o pořádaných konferencích, seminářích a akcích obdobného charakteru.

První místo v kategorii Nejlepší elektronický zpravodaj (newsletter) získala společnost AVON Cosmetics se svým newsletterem Avon Inspirace, na třetí příčce se umístilo České vysoké učení technické v Praze s newsletterem Sedm statečných.

Děkujeme odborné porotě za udělené ocenění. Věříme, že i vy, naši čtenáři, jste s podobou tohoto zpravodaje spokojeni a považujete jej za přínosný. Budeme dělat maximum, abychom tuto vysokou laťku kvality udrželi a ocenění v příštím roce minimálně obhájili.

www.prklub.cz

Ostravská kultura na tři měsíce ovládne Prahu

Ostrava, kandidát na titul Evropské hlavní město kultury 2015, představí v Praze svá nejúspěšnější divadla a jejich divadelní inscenace, zpěváky a kapely, fotografy, výtvarné umělce minulé i současné, architekturu. Obyvatelé Prahy a její návštěvníci se tak mohou během následujících měsíců seznámit s tím nejlepším, co v ostravské kultuře za poslední roky vzniklo, a porovnat svoji představu Ostravy se skutečností. Kulturní přehlídka Ostrava v Praze se uskuteční od 24. května do 10 září.
26. května vystoupil hned na dvou bezprostředně následujících koncertech v Divadle Kalich Písničkář Jaromír Nohavica, nejvýraznější hudební ikona Ostravy. Obě vystoupení byla plně vyprodaná, všech 910 lístků se navíc prodalo za necelé tři hodiny. Nohavica městu také věnoval známou píseň Ostravo , kterou chce podpořit kandidaturu Ostravy na titul Evropské hlavní město kultury 2015. Pražané se mohou těšit i na další zajímavé koncerty, například ostravské kapely Buty v klubu Roxy (3.6.) nebo komorního orchestru Ostravská banda v divadle Archa (6.6.).

V Divadle Bez zábradlí se v prvním červnovém týdnu představí hned šest ostravských souborů. Chybět nebudou ani výstavy současného ostravského umění, ostravských fotografů i ukázky ze sbírek Galerie výtvarného umění Ostrava. To vše a mnoho dalšího nabídne velkolepá kulturní přehlídka Ostrava v Praze, která se uskuteční v rámci kandidatury Ostravy na titul Evropské hlavní město kultury 2015.

„Chceme Praze a jejím návštěvníkům představit to nejlepší, co v ostravské kultuře za poslední roky vzniklo, aby si mohli porovnat svoji představu Ostravy se skutečností,“ říká filmový producent Čestmír Kopecký, ředitel projektu Ostrava 2015.

 

Ova_v_Praze Ova_v_Praze2

 

Ostrava v Praze představí i projekt, se kterým vstoupila do soutěže o titul Evropské hlavní město kultury 2015. Infocentrum Ostrava 2015 a Ostrava v Praze je umístěno od 26. května do 19. června na piazzettě Národního divadla a v době od 13. července do 10. září pak v Galerii Mánes. Najdete v něm veškeré informace o přehlídce i projektu Evropské hlavní město kultury.

Kompletní program přehlídky najdete na webových stránkách projektu www.ostravavpraze.cz.

Stará Aréna bude hostit mezinárodní konferenci o regionálním rozvoji

Koncem června se v Ostravě uskuteční mezinárodní konference pod názvem „Měkké faktory v regionálním rozvoji regionů s důrazem na kulturu, kreativitu a inovace“. Organizátorem je Centrum městského a regionálního managementu při Katedře sociální geografie a regionálního rozvoje Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity ve spolupráci s Ostravou 2015.
Konference se uskuteční ve dnech 24.- 25. 6. 2010 v rámci projektu „Měkké lokalizační faktory Ostravska a Ústecka“. Místem konání bude Stará Aréna - klub pro kulturu a informace 2015 (na ulici 28. října 23). Jednacím jazykem je angličtina a čeština.

Tématické okruhy, o kterých se bude na konferenci hovořit, se týkají kulturních klastrů, kulturní regenerace urbánních prostor, kreativního průmyslu, organizačních aspektů inovací, městského marketingu a mnoha dalších oblastí regionálního rozvoje.

Ve čtvrtek se účastníci konference seznámí se zkušenostmi bývalých a budoucích Evropských hlavních měst kultury a také s rolí kultury a kreativity v rozvoji měst a regionů. Druhý den budou předneseny příspěvky přihlášených účastníků konference a to na témata Kultura, kreativita a inovace ve starých průmyslových regionech a Měkké faktory v regionálním rozvoji regionů.

Zájemci o účast na konferenci se mohou přihlásit do 11. června na e-mailu tomas.boruta@osu.cz. Vložné činí 2 000 Kč a je v něm zahrnuto občerstvení, pronájem sálu, informační materiály a případné tlumočnické služby.

Více informací na www.mestskymarketing.cz

Ostrava vyhrává jednu cenu za druhou

Statutární město Ostrava získalo dvě významná ocenění. Po vítězství v soutěži TOURMAP 2010 v žebříčku regionálních produktů za Turistického průvodce městem a okolím přibyla Ostravě další cena. Ve 14. ročníku soutěžní přehlídky propagačních tiskovin obcí a turistických oblastí TOURPROPAG 2010 Ostrava zabodovala s katalogem Programových balíčků města Ostravy. Tento propagační materiál se umístil na pěkném 3. místě v kategorii „Brožura“.
obalka_pruvodceV pátek 14. 5. 2010 se uskutečnilo v Literárním sále Průmyslového paláce na Výstavišti v Praze - Holešovicích slavnostní vyhlášení cen TOURMAP 2010. Letos proběhl již VII. ročník této mezinárodní kartografické přehlídky turistických map, průvodců a cestopisů. Tradičně byla předána ocenění ve třech soutěžních kategoriích – Mapy a atlasy s turistickým obsahem, Turistické průvodce a Cestopisy. Vzhledem k hojné účasti turistických regionů a krajů byl vyhlášen i žebříček nejúspěšnějších regionálních produktů napříč soutěžními kategoriemi.

Odborná porota festivalu TOURMAP složená z profesionálů v oblasti kartografie a cestovního ruchu v čele s předsedou poroty Mgr. Jakubem Zmrzlíkem hodnotila celkem 766 titulů. Do první kategorie bylo celkem přihlášeno 537 map a atlasů, do 2. kategorie 198 turistických průvodců a do 3. kategorie 31 cestopisů.

Statutární město Ostrava se do soutěže přihlásilo s publikací Ostrava!!! Turistický průvodce městem a okolím, která byla vydána v loňském roce ve spolupráci s nakladatelstvím Freytag&Berndt. V kategorii turistických průvodců se publikace zařadila mezi 8 nejlépe hodnocených titulů. Velkým úspěchem je vítězství této publikace v žebříčku regionálních produktů napříč soutěžními kategoriemi!

PBVítězné mapy, průvodce a cestopisy byly následně představeny i na festivalu TOURPROPAG v Písku a v říjnu tohoto roku bude celá expozice TOURMAPu prezentována v rámci 43. ročníku nejstaršího mezinárodního filmového festivalu turistických filmů TOURFILM 2010 v Karlových Varech 6. – 7. 10. 2010 (www.tourfilm.cz).

Významné umístění získala Ostrava i v soutěži TOURPROPAG 2010 a to díky katalogu Programových balíčků města Ostravy. Tento propagační materiál se umístil na 3. místě v kategorii „Brožura“, do které bylo přihlášeno celkem 147 titulů.

Od letošního roku došlo změnou Statutu soutěže k úpravě soutěžních kategorií. Porota posoudila v pěti soutěžních kategoriích celkem 446 přihlášených propagačních tiskovin vydaných po 1. 1. 2009: leták 108 kusů, brožura 147 kusů, leták turistického cíle 39 kusů, plakát 99 kusů, kalendář 53 kusů.

Před Ostravu se v kategorii „Brožura“ dostal Turistický průvodce městem Česká Třebová (2. místo) spolu s publikací Praha sportovní vydanou Kartografií Praha.

www.tourmap.info
www.tourpropag.cz

Mistrovství Evropy v latinskoamerických tancích

V sobotu 19. června proběhne v ostravské ČEZ ARÉNĚ vrcholná taneční událost. Na IDSF European Latin - Mistrovství Evropy v latinskoamerických tancích se sjedou špičkoví tanečníci z celé Evropy. Chybět nebude ani taneční show.
Mistrovství Evropy v latinskoamerických tancích začíná v 15 hodin v ostravské ČEZ ARÉNĚ. Následující den, tedy v neděli 20. června, proběhne na tomtéž místě exhibice finálových párů ve vystoupení s názvem Galashow s latinou. Vystoupí také přední čeští umělci, například Lucie Bílá, Daniel Nekonečný, Marie Rottrová, Martin Chodúr nebo Rock&Roll Band Marcela Woodmana. Pořadem provází Jolana Voldánová a Roman Vojtek.

Více informací na www.czechdanceopen.com

 

Básně v tramvajích

basnePřečíst si místo reklamy zajímavou báseň mohou nyní cestující v ostravské městské hromadné dopravě. Ve vybraných tramvajích a trolejbusech se objevuje poezie, která zpříjemní například cestu do práce či do školy. Básně spojuje nejen jednotný grafický styl, ale také téma. A tím je Ostrava.
Autoři projektu TramBus Ostrava !!! Poetry, který bude v Ostravě probíhat celý rok, rozhodně nebudou mít nouzi o materiál. Ostrava byla vždy městem, které inspirovalo mnohé básníky natolik, že jí věnovali celé sbírky. Vedle klasiků typu Petra Bezruče je tu celá nová generace mladých autorů, kteří jsou s Ostravou úzce spjati.

Každý měsíc se objeví v prostředcích městské hromadné dopravy nové básně, které postupně doplní ty předcházející. Na konci roku 2010 bude po městě jezdit ucelená básnická sbírka ostravské poezie. Všechna díla se také zveřejňují na webu klubu Atlantik (www.klubatlantik.cz), kde bude možné o nejoblíbenější báseň ostravské městské hromadné dopravy také hlasovat.
Více na www.klubatlantik.cz a www.ostrava2015.cz

Sezónní autobusová linka na Letiště Leoše Janáčka

Od čtvrtka 20. května 2010 je zavedena nová sezónní autobusová linka spojující Ostravu s letištěm Leoše Janáčka v Mošnově. Na rozdíl od linky ODIS č. 333 je nová linka určena zejména cestujícím k charterovým letům po dobu letní sezóny.
Linka bude provozována až do 30. září 2010, a to po celý týden s výjimkou nedělí, v hodinovém intervalu. Na lince budou následující zastávky: Poruba vozovna, Svinov nádraží, Hrabůvka Hotelový dům Hlubina, Dubina (pro směr na letiště), Dubina Interspar (pro směr z letiště), Mošnov Airport. První spoj z Poruby pojede v 7.45, poslední v 19.45, první spoj z Mošnova v 8.45, poslední pak v 20.45.

Na lince platí zvláštní tarif, z Poruby a Svinova bude cena jízdenky na letiště činit 40 Kč z Hrabůvky a Dubiny 30 Kč. Provoz linky bude dotován z prostředků Moravskoslezského kraje. Jízdní řád linky č. 910100 je k dispozici na www.idos.cz.

Model Dolní oblasti Vítkovic byl představen veřejnosti

model_dolni_oblastNa Dni otevřených dveří, který proběhl 1. května v areálu společnosti Vítkovice Machinery group, byl veřejnosti představen model Dolní oblasti Vítkovic, jehož autorem je architekt Josef Pleskot a jeho AP Atelier.
Model Dolní oblasti Vítkovic má znázornit podobu této oblasti po realizaci projektu zpřístupnění a nové využití Národní kulturní památky Důl Hlubina, vysokých pecí a koksovny Vítkovických železáren.

Součástí první fáze reaktivace jsou tři projekty zahrnující funkční rekonverzi objektu Energetické ústředny na interaktivní muzeum „Svět techniky“ se zachováním historického vybavení, přestavbu bývalého plynojemu na společenské a kongresové centrum s velkokapacitním multifunkčním sálem a restaurací, a prohlídkovou trasu, na níž budou představeny a vysvětleny všechny technologické procesy.

Na modelu v měřítku 1:100 si návštěvníci mohli prohlédnout například plánované kongresové centrum. Jeho výstavba je součástí projektu kandidatury Ostravy na titul Evropské hlavní město kultury 2015. Model vystavený v altánu zahrady Vítkovického zámečku zhlédly během Dne otevřených dveří tisíce lidí.

www.nkp-vitkovice.cz

 

Netradiční výstava v železničním vagónu

Na třech vlakových nádražích v České republice bude během měsíce června probíhat interaktivní putovní výstava s názvem Pára v dopravě. Exponáty budou vystaveny přímo ve speciálně upraveném železničním vagónu. Výstava bude ke zhlédnutí nejen v Ostravě, ale také ve Zlíně a Liberci.
V Ostravě mohou návštěvníci na výstavu zavítat od 15. do 20. června na nádraží Ostrava-Svinov. Přístupná je denně od 9 do 18 hodin. Dějištěm výstavy bude speciálně upravený poštovní vůz Českých drah. V dobovém vagónu si návštěvníci prohlédnou bezpočet fotografií, dokumentů i modelů. Na vlastní kůži poznají, jak funguje parní stroj, jehož vynález byl zlomovým okamžikem v rozvoji dopravy, ale také společnosti.

Cílem této výstavy je blíže seznámit veřejnost s vývojem technologie parního stroje a jeho společenským významem. Výstava je ztvárněna netradiční a zábavnou formou, tak aby byla přístupná co největšímu množství návštěvníků. Díky finanční podpoře projektu z programu OP VK je vstup na výstavu zdarma.

para2

Více na www.cd.cz

Den otevřených dveří DPO

Dopravní podnik Ostrava pořádá v sobotu 12. června při příležitosti 50 let vozovny Poruba a 80 let autobusů v Ostravě den otevřených dveří. Součástí budou i vyhlídkové jízdy historickými vozidly.
Den otevřených dveří se uskuteční na vozovně tramvají v Ostravě-Porubě a také v Ústředních dílnách Martinov. Akce je pořádána ve spolupráci s Rádiem Čas. Návštěvníci akce se mohou těšit na vyhlídkové jízdy historickými vozidly nebo na vystoupení zpěváka Petra Bendeho.

Více informací na www.dpo.cz