Ostrava bojuje s tropy: do ulic vyrazily vozy s vodní mlhou
Vysoké letní teploty poslaly do ostravských ulic kropicí vozy Ostravských komunikací, které pomocí vodní mlhy ochlazují rozpálené povrchy a přispívají k příjemnějšímu prostředí ve městě. Společnost je nasazuje v obdobích, kdy noční teploty dlouhodobě neklesají pod 20°C a denní maxima překračují hranici 30°C. Opatření se osvědčilo již v předchozích letech.