Březen I 2017

Newsletter Cestování – březen I 2017

Snezenky

Čtvero ročních období začíná jarem. Alespoň tím hudebním.

Teplota venku zvolna stoupá, dny se prodlužují a jarní rovnodennost klepe na dveře. Jaro také pomalu přichází do zahrad a parků, ačkoliv březnová pranostika, která nás posílá zpátky do tepla za kamna, má své opodstatnění. Snad se nebude opakovat sněhová nadílka z roku 1994, kdy na Lysé hoře napadlo během Velikonoc tři čtvrtě metru sněhu. A kdyby přeci jen ano, tak jaro určitě dorazí s Jarem od Antonia Vivaldiho. Koncertní cyklus Čtvero ročních období začíná v dubnu, a to hned v několika kostelích v kraji.

PLATO zve do nového

platoPár týdnu to trvalo, ale dnes se konečně dočkáme! Galerie PLATO otevírá své dveře v novém kabátě, a to jako Kancelář pro umění na Českobratrské ulici. Vernisáž první výstavy s názvem Přípravný portrét mladé dívky se uskuteční dnes večer, a to volně mezi 18 - 21 hodinou. Pokud vám to zrovna dnes nepasuje, možná si vyberete z řady koncertů a přednášek, které PLATO chystá na další dny. Program do konce dubna zde.

A co na to Martin?

V minulém newsletteru to byla Lucie ze Slovenska, která se rozvyprávěla o tom, jak vnímá svou první návštěvu v Ostravě. Teď přinášíme postřeh od Martina, mladého reportéra z Prahy, který, jak nám hned martinze začátku řekl, měl Ostravu vždycky spojenou s industriálními památkami, doly a díky běžeckým závodům také se sportem. „Nebyl jsem příliš v obraze co do ostravské kultury, ale návštěva v Galerii umění mě úplně nadchla. Řekl bych, že současná výstava moderního umění 'Narušená imaginace' od nejuznávanějších umělců naší doby je zatím ta nejlepší, na které jsem byl.“ Martinův článek o výstavě si můžete přečíst na následujícím odkaze

Ostrava divadelní

Březen nepřinese do Ostravy jen vytoužené jarní počasí, ale také hned dvě nové divadelní scény! V budově nedaleko Sýkorova mostu se už na začátku měsíce pro milovníky improvizačních show otevřelo divadlo Odvaz a 25. března pak premiérou komedie Dva úplně nazí muži zahájí provoz vítkovické Divadlo Mír. Nicméně ani tradiční scény nezahálí a v poslední době přinesly celou řadu zajímavých premiér. Zkuste ulovit vstupenky třeba na některou březnovou reprízu muzikálu Rebecca nebo balet Tři mušketýři v Národním divadle moravskoslezském. Na jaro si sice ještě přes týden počkáme, ale ostravský divadelní život je v rozpuku už teď!

Další tipy

Lenka Dusilová - Sólo, 16. března 2017 19:00 Komorní klub (KZOJ)

Lenka se stala ikonou odvážného, novátorského popu, která však neztrácí většinové publikum, jež si za léta svého působení vybudovala. Více zde.

Poletíme?, 17.3.2017 20:00 Cooltour Ostrava

Banjo punk turbošansón kapela na klubovém koncertě v Cooltouru. Poletíme? kladou důraz na vtipné, poetické a současně přímočaré texty. Více zde.

Monkey Business, 24. března 2017 20:00, Klub Barrák

Koncert kapely, kterou snad není ani nutné nikomu v České republice představovat! Více zde

Komentovaná prohlídka: Poruba, 26. března 2017 10:00 a 14:00, Ostrava Poruba

Vydejte se s námi po stopách architektonického stylu Sorela na kdysi největším a nejmodernějším sídlišti v zemi. Více zde.