Únor I 2017

Newsletter Cestování – únor I 2017

Zamilovaný pár

Romantika v Ostravě

Možná je to den jako každý jiný, možná ale přeci jen má něco do sebe. Valentýn, svátek zamilovaných, je připomínkou kněze, který potají oddával zamilované páry. Ať už Valentýna slavíte nebo ne, je to určitě dobrá příležitost udělat si pěkný společný den. Anebo raději celý týden. V Ostravě se totiž děje tolik věcí, že možná nebudete vědět, kam dřív skočit.

Severská filmová zima

Mráz, pošmourno, ale také sranda, vdavky nebo krásná příroda. To vše bude k vidění během pěti dnů v rámci Severské filmové zimy. Tradiční filmová přehlídka skandinávské kinematografie začne Severská filmová zimakomicky snímkem Pozdrav ze severu, a to už 10. února v ostravském Minikině. Dojde ale i na dramata, romantiku nebo i dokument o prvním somálském bandy týmu. Že o bandy slyšíte poprvé? Nevadí. Alespoň je to dobrý důvod, proč zajít na festival. 

Severská filmová zima začíná 10. a trvá do 14. února. Ostravskému publiku se představí celkem 10 filmů z Norska, Švédska, Finska, Dánska, Litvy či Estonska. Více na stránkách Severského filmového klubu.

Překvapení kulturních novinářů

Co se vám vybaví, když se řekne ostravská kulturní scéna? Že by Janáčkova filharmonie, nově otevřená výstava Narušená imaginace v Galerii výtvarného umění, balet v Národním divadle moravskoslezském nebo netradiční prostory industriálních památek? Skupinka novinářů, která do Ostravy zavítala minulý týden, by k tomuto výčtu ještě mohla přidat třeba výstavu korunovačních klenotů v Ostravském muzeu, která odstartovala oslavy 750 let od první písemné zmínky města. Novináři zaměřující se na kulturu a umění zavítali do Ostravy z Katovic, Bratislavy a Prahy. Během dvou dnů viděli a zažili to nejlepší, co kulturní Ostrava nabízí. Jejich postřehy přineseme v dalších newsletterech.

Namlouvací praktiky v zoo

Vydejte se na příjemnou procházku podél řeky Ostravice, přes Slezskoostravský hrad, a třeba dojdete až do zoo, kde v sobotuZoo 11. budou netrpělivě vyhlížet páry, které přijdou ruku v ruce. Všichni, kteří v tento den do zoo zavítají, se mohou od 11 hodin těšit na speciální komentovanou prohlídku zaměřenou na partnerské soužití a namlouvací praktiky zvířat. A aby toho nebylo málo, tak každý zamilovaný pár zaplatí vstup pouze za jednu osobu. Takže hurá do zoo!

 

Dobré zprávy z Prahy

Národní divadlo moravskoslezské opět ukázalo, že se právem řadí mezi nejlepší česká divadla. Z Prahy si totiž minulý týden dovezlo hned čtyři nominace na Ceny Thálie 2016. Ze dvou nominací se může radovat soubor opery, další nominace míří do souboru opereta/muzikál. Šanci na cenu mají umělci a umělkyně, kteří vystupují v opeře Hamlet a v inscenacích Ples v opeře a Jesus Christ Superstar. Více o úspěchu na stránkách divadla.

Kam za lepší náladou? Do Elektry!

Před mrazivým počasím, které ve města panuje (a nějakou chvíli ještě bude), Elektralze uniknout hezky do tepla kavárny. Možností je mnoho, jedna se ale přeci jen nabízí více. A to kavárna Elektra, která po pár měsících opět otevřela své dveře. Kavárna, jejíž tradice sahá do první republiky, také trochu pozměnila svůj vzhled. Ke spokojenosti milovníků dobré kávy a dortíků přibylo několik pohodlných pohovek. Oblíbené jazzové večery zůstávají. 

 

Kuchaři jdou do boje

Kuchaři v ringu. To je název gastronomické show, která potěší všechny milovníky dobrého jídla a vína. O jejich chuťové pohárky se utkají ti nejlepší čeští šéfkuchaři. Hosté se mohou těšit na šestichodové degustační menu, kdy chuť každého chodu podtrhne pečlivě vybrané korespondující víno. Gastronomická show Kuchaři v ringu má svou premiéru 10. února od 18 hodin v hotelu Park Inn Ostrava. Vstupenky je možné zakoupit na recepci hotelu. Více o akci na stránkách Bamboo restaurant.

Kam s polovičkou

Už víte, jak budete se svoji drahou polovičkou trávit Valentýna? Ostrava nabízí bohatý program! 14. února tak můžete zajít třeba do Divadla Jiřího Myrona na muzikál Kiss me Kate, Domu Kultury AKORD na představení Divadla pod Palmovkou, klubu Parník na První ostravský kabaret Hogo und Fogo nebo pokud dáváte přednost sportu do nové atletické haly na Ostravskou laťku. K tomu večeře v jednom z vyhlášených podniků nebo kafíčko na Bolt Tower  a o romantiku je postaráno!

Další akce:

Katovice v Ostravě,  23. února 2017 19:00, Janáčkova filharmonie Ostrava (budova DKMO). Na koncertě vystoupí přední polský orchestr, proto není divu, že je na programu polský autor. Více informací zde.

UDG, Ovoce, Trocha klidu, 16. února 2017 20:00, Klub Barrák. Populární kapely na společné akci na Barráku v rámci Emotikon Tour 2017! Více informací zde.

Hudební divadlo dětem, Hradec Králové - Hrátky na pohádky, 23. února 2017 08:30 a 10:00, Dům kultury Akord Ostrava Zábřeh. Klíč ke klasickým českým pohádkám z autorské dílny Michaely Novozámské. Více informací zde.

Na Stojáka - Petr Vydra, Petr Nasty Cerha, Ester Kočičková, 23. února 2017 19:30, Klub Fabric. Stand-up comedy show, kterou snad není třeba dlouze představovat. Více informací zde.