Péče o psa

Starost o psa nespočívá jen ve venčení a hrách. Každý majitel o svého psa musí také řádně pečovat, udržovat ho v čistotě, dbát na správné krmení a zajistit odpovídající ošetření, ne jen když je pes nemocný.

Koupání

Psi se nepotřebují koupat tak pravidelně, jako lidé. Časté mytí naopak může přivodit některá kožní onemocnění. Důsledkem může být příliš suchá či narušená srst nebo pokožka. Koupejte tedy tak málo, jak je to jen možné. Pokud psa koupete, používejte výhradně psích šampónů, případně dětský šampon.

Krmení

Krmení psů není náročné. Vždy se však chovatele zeptejte, na jakou stravu je pes zvyklý, protože je žádoucí pokračovat ve stejném typu stravy. Pokud ale chcete stravu změnit, vždy musí tato změna probíhat pozvolna.

Péče o srst

Srst češte a kartáčujte vždy dle druhu srsti a potřeb daného jedince. Každého psa je třeba česání a kartáčování navyknout.

Drápy

Úprava drápů není psům zcela příjemná. Pokud tuto proceduru nezvládáte, obraťte se s důvěrou na svého veterinárního lékaře. Psům by však měly být drápky rozhodně zastřihávány!

Oči

Má-li pes zánět v očích, obraťte se na svého veterinárního lékaře.