Realizované aktivity Akčního plánu 2013

Všechny níže uvedené aktivity jsou součástí projektu Akční plán 2013 marketingové strategie rozvoje cestovního ruchu TO Ostravsko a jsou spolufinancovány z Regionálního operačního programu, oblasti podpory 2.2 Rozvoj cestovního ruchu, dílčí oblast podpory 2.2.4 Organizace a kooperace v cestovním ruchu.

Logo ROP

Druhé kolo vzdělávacího workshopu pro aktéry cestovního ruchu v TO Ostravsko

Ve středu 13. 8. 2014 se konalo druhé kolo vzdělávacího workshopu pro aktéry cestovního ruchu. Workshopu se zúčastnili zástupci významných turistických atraktivit, turistických informačních center a hotelů v TO Ostravsko.

Účastnící workshopu se seznámili s tradičními i netradičními formami incentivních programů, které turistická oblast Ostravsko nabízí a dověděli se také o aktuálních novinkách a informacích z oblasti cestovního ruchu. Z vyhlídkové věže Nové radnice se vydali „Po stopách vůně kávy“, poznávali krásy lázeňského městečka Klimkovice a nakonec zamířili do útrob Vysoké pece č. 1 v Dolní oblasti Vítkovice. Součástí workshopu byla také prezentace současných trendů, novinek a projektů v oblasti turismu v TO Ostravsko a networking.

Vzdělávací workshop byl realizován v rámci projektu Akční plán 2013 marketingové strategie rozvoje cestovního ruchu turistické oblasti Ostravsko, spolufinancovaného z Regionálního operačního programu, oblasti podpory 2.2 Rozvoj cestovního ruchu, dílčí oblast podpory 2.2.4 Organizace a kooperace v cestovním ruchu.

Kód Salomon neustále v pohybu!

Kód Salomon měl na festivalu Colours of Ostrava vlastní promo stánek a foto point! Festivaloví fanoušci se tak mohli se hrou nejen seznámit, ale také si zahrát speciální minihru - rébus Strom života a soutěžit o zajímavé ceny. Na stanovišti pro vytvoření foto pozdravu vzniklo přes 500 fotografií, vzpomínku na Kód Salomon si tak návštěvníci festivalu mohli odnést i v podobě fotky s talismanem.

Hned další víkend po festivalu se proti sobě utkali hráči Kódu Salomon v Gongu v Dolních Vítkovicích. Jejich úkolem bylo, stejně jako jindy, odhalit legendu o mocném talismanu barona Rothschilda a pomocí šifrovací mobilní aplikace najít tajemný talisman. Tentokráte šlo však o rychlost! Týmy se vydaly po jedné ze tří tras, která je zavedla do Landek Parku, centra Ostravy, Ostravského muzea, nebo také na haldu Ema. Na začátku byl startovní úkol, který museli řešit všichni společně, dále do terénu už pokračoval každý po své ose. Herního dne se účastnily rodiny s dětmi, ale i party mladých, kteří se o hře teprve dozvěděli a využili této příležitosti k tomu, aby si ji poprvé zahráli

 

Zahraniční novináři navštívili Ostravu a zamilovali si ji…

V průběhu festivalu Colours of Ostrava přijeli na press trip do Ostravy novináři z  Nizozemí, Francie, Itálie, nebo Španělska. Mnoho z nich odjíždělo s pocitem, že se do Ostravy ještě brzy vrátí. 

Ostravu a její okolí novináři objevovali postupně, den po dni. Projeli město na retro kolech, navštívili Vysokou pec č. 1, prohlédli si městečko Štramberk a naučili se péct Štramberské uši. V Pivovaru Ostravar vyslechli výklad o výrobě piva a v Landek parku sfárali do dolu. Užili si festival Colours of Ostrava i Festival v ulicích.

Press trip byl realizován v rámci projektu Akční plán 2013 marketingové strategie rozvoje cestovního ruchu turistické oblasti Ostravsko, spolufinancovaného z Regionálního operačního programu, oblasti podpory 2.2 Rozvoj cestovního ruchu, dílčí oblast podpory 2.2.4 Organizace a kooperace v cestovním ruchu.

Kód Salomon na plátnech kin!

V průběhu 5 týdnů mohli návštěvníci Cinestaru v Ostravě a Opavě sledovat Kód Salomon také v kinech, kde probíhala on screen reklama ke hře, a to přímo na plátnech těchto multiplexů. O nové hře se díky vysoké návštěvnosti kin mohlo dozvědět přes 41 000 lidí, kteří Cinestar v Ostravě a Opavě navštívili v týdnech od 19. 6. do 23. 7. 2014.

Trailery však zamířily i do menších kin, jakými jsou například kino Art nebo Luna v Ostravě. V dalších  kinech v Moravskoslezském kraji pak mohli kino nadšenci na Kód Salomon narazit také ve Frýdku-Místku, Havířově, Rožnově pod Radhoštěm nebo např. Kopřivnici. Reklama lákala turisty za příjezdem do Ostravy, kdy v letních měsících probíhaly další akce propojené s příběhem Rothschildů o tajemném talismanu.

Kinoreklama byla realizována v rámci projektu Akční plán 2013 marketingové strategie rozvoje cestovního ruchu turistické oblasti Ostravsko, spolufinancovaného z Regionálního operačního programu, oblasti podpory 2.2 Rozvoj cestovního ruchu, dílčí oblast podpory 2.2.4 Organizace a kooperace v cestovním ruchu

 

Workshop pro partnerské subjekty projektu destinačního managementu

Ve čtvrtek 28. 11. 2013 proběhl pracovní workshop pro partnery projektu. Zástupci Ostravských výstav, ZOO Ostrava, Dolní oblasti Vítkovice, Ostravského informačního servisu, města Klimkovce, Galerie výtvarného umění v Ostravě a Dolu Michal  byli seznámeni se současným stavem jednotlivých aktivit Akčního plánu 2012, realizovaných aktivit Akčního plánu 2013 a dalším harmonogramem do konce období obou projektů. Partneři projektu byli informováni o vývoji navštěvnosti v TO Ostravsko a dále byly diskutovány nové náměty a návrhy na možnou spolupráci pro další období.

Vzdělávací workshop pro aktéry cestovního ruchu v TO Ostravsko

Ve středu 30. října uspořádal destinační management TO Ostravsko vzdělávací workshop pro aktéry cestovního ruchu. Jeho cílem bylo seznámit aktivní formou účastníky s nabídkou incentivních možností turistické oblasti Ostravsko. Workshop nabídl dvě dimenze a to osvěžení, seznámení, rozšíření si znalostí o turistické oblasti Ostravsko a jeho okolí a tím také možnost nabídnout svým klientům aktuální informace. Druhou dimenzí byla prezentace současného vývoje trendů v turismu a údajů o návštěvnosti Ostravska, společná diskuse a networking. 


V rámci workshopu si účastníci na vlastní kůži vyzkoušeli, jak oživit tematickou prohlídku Ostravou jízdou na stylových kolech, skákací boty je inspirovaly pro využití industriálních atraktivit světového významu k netradičním aktivitám. V pivovaru Ostravar si účastníci si připomněli, jak je důležité neopomíjet místní produkty. Na závěr se jim představilo golfové hřiště v Lipinách, kde okusili atmosféru mezi činnými doly.

Presstrip pro anglické novináře

Ve dnech 10. – 14. 9. 2013 proběhl press trip po turistické oblasti Ostravsko a okolí pro anglické novináře. Počasí během návštěvy bylo tentokráte velmi „anglické“.

Novináři byli unešení z Dolní oblasti Vítkovice, Kavárny Elektra, příjemně překvapeni z Golf resortu Lipiny, nadšeni z koncertu Janáčkovy filharmonie, vesele naladěni z představení Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť a ze Stodolní ulice. Navštívili Landek Park, Zoo Ostrava, Slezskoostravský hrad, Vyhlídkovou věž Nové radnice, Štramberk a další místa. Ubytování byli v hotelech Miura a Clarion Congress Hotel Ostrava. Prezentace Ostravy a okolí trvala 4 dny a novináři využili přímou linky Ostrava – Londýn operovanou společností Ryanair.