Uvítáme nejlepší atlety světa

7/8 2018

Kontinentální pohár, třetí největší lehkoatletická soutěž po olympijských hrách a mistrovství světa, se uskuteční v Ostravě 8. a 9. září.  Do Ostravy se na dvoudenní klání sjedou nejlepší atleti světa. Kontinentální pohár je pro naše město odměnou za úspěšné pořádání sportovních akcí, jako jsou mistrovství světa v hokeji, mistrovství Evropy ve stolním tenisu, tenisový Davis Cup a Fed Cup, Zlatá tretra a další.

Uvítáme nejlepší atlety světa

Nejlepší atleti světa se utkají na Kontinentálním poháru v Ostravě. Ilustrační foto: Jiří Zerzoň

Na dvoudenní soutěž, která se koná na Městském stadionu Ostrava, přijede do Ostravy na 600 atletů, trenérů a funkcionářů. Atletické klání v Ostravě budou vysílat největší sportovní kanály na celém světě a sledovanost se pohybuje v řádech stovek milionů diváků. O prvenství v kontinentálním poháru usilují týmy jednotlivých světadílů - Evropy, Ameriky, Asie a Austrálie-Oceánie. V každé ze 40 disciplín nastoupí vždy dva nejlepší závodníci z každého kontinentu.

„Město Ostrava finančně podpořilo pořádání Kontinentální poháru a investovalo také do úprav nutných úprav a údržby Městského stadionu včetně tréninkových ploch za stadionem. Provedené úpravy budou sloužit sportovcům i v dalších letech během akcí, které se na stadionu budou konat,“ uvedl primátor Tomáš Macura.  

V návaznosti na Kontinentální pohár se zapojili školáci ostravských základních a středních škol do celoročního vzdělávacího a sportovního projektu Ostrava fandí kontinentům, zaštítěném fenomenálními světovými atlety. „Věřím, že je Kontinentální pohár i tento projekt přilákají děti a mládež k pravidelnému sportování a třeba si někteří z nich za pár let na ostravském Městském stadionu zazávodí s největšími světovými atletickými esy,“ dodal primátor Macura.