Golfové resorty v kraji budou patřit seveřanům

15. 5. 2015. Statutární město Ostrava a Moravskoslezský kraj ve spolupráci s CzechTourism pořádají ve dnech 18. až 22. 5. 2015 golfový press trip. Jeho účelem je prezentovat náš kraj jako kvalitní golfovou destinaci a přilákat tím více golfových turistů ze zahraničí.

V letošním roce je golfový press trip zaměřen na Skandinávii a to vzhledem k popularitě tohoto sportu mezi těmito národy. Golfové resorty tak přivítají novináře z Dánska, Finska a Švédska;  články se po návštěvě objeví v prestižních golfových magazínech jako např. Golf Digest, Golfjournalen či Golf Bladet.

Zahraniční novináři si budou moci zahrát golf a vyzkoušet tak kvalitu našich greenů v romantických Šilheřovicích, mezi stále činnými doly v Lipinách nebo na hřišti v Ropici, které bylo navrženo Hansem Georgem Erhardtem, významným evropským golfovým architektem. Poslední den je čeká 55 jamek výjimečné kvality v překrásném prostředí Beskyd, na golfovém hřišti v Čeladné a Ostravici.

Kromě golfu jsou na programu další doprovodné aktivity včetně komentované prohlídky města Ostravy a návštěvy představení baletu v Národním divadle moravskoslezském. Industriální dědictví si novináři budou moci prohlédnout při návštěvě Dolních Vítkovic či Landek Parku. Součástí poznávacího programu je také ochutnávka tradiční české kuchyně.

Press trip je součástí projektu realizovaného v rámci aktivit Akčního plánu 2014 marketingové strategie rozvoje cestovního ruchu turistické oblasti Ostravsko, spolufinancovaného z Regionálního operačního programu, oblasti podpory 2.2 Rozvoj cestovního ruchu, dílčí oblast podpory 2.2.4 Organizace a kooperace v cestovním ruchu.