Drážďany - Saská metropole na Labi

Už půl století je partnerským městem Ostravy tato německá metropole, ležící na řece Labi. Většině lidí se po vyslovení jejího jména vybaví známá, krásná silueta centra, světoznámá galerie Starých mistrů s Rafaelovou Sixtínskou Madonou, skvostné poklady v zámku, jízda na parnících, působivé vánoční trhy nebo legendární Míšeňská porcelánka. To však je pouhý začátek mnoha krásných a zajímavých tváří tohoto města a přilehlého regionu.

dresden

Historické i umělecké sbírky jsou nepochybně pýchou města. Ale Drážďany jsou rovněž v popředí inovací a technologií budoucnosti. Město je průkopníkem v oblastech jako jsou mikročipy, robotika nebo 5G. Technická univerzitě patří k nejrenomovanějším v celém Německu. Znáte Skleněnou manufakturu Volkswagenu? Tem se již výlučně vyrábějí vozy na elektrický pohon a můžete se tam – jako návštěvník turista – zblízka seznámit s budoucími mobilními technologiemi. Mimochodem: i o historii se v Drážďanech hovoří nejmodernějšími pomůckami, jako na výstavě „Pevnost „Xperience“, kde návštěvníkům přibližují někdejší pevnost Drážďany pomocí působivé audiovizuální techniky.

Věděli jste, že se zde natáčel oblíbený vánoční film „Tři oříšky pro Popelku“? A sice na zámku Moritzburg, na asi nejkrásnějším a nejfotogeničtějším zámku v Sasku. Každý rok se tam v zimě koná velice oblíbená výstava týkající se tohoto filmu. Stejně jako film milují čeští turisté i výlety kolem Labe, kde mohou na kole projet kolem vinic, ochutnat víno, objevovat pohádkové zámky nebo prostě se toulat přírodou. Města Míšeň, Radebeul, Torgau nebo Pirna jsou plná atrakcí a zvou k návštěvě.

Speciálně pro české turisty zavedla Destinace Polabí – Drážďany internetovou stránku v českém jazyce, kde se můžete informovat o atraktivních místech ve městě i v regionu:

www.visit-dresden.travel/cs

Také automaty na jízdenky městské hromadné dopravy "umí" česky a na mnoha turisty oblíbených místech na vás čekají prohlídky v češtině, čeští  audioprůvodci i propagační letáky.

Drážďany i krajina kolem Labe zvou k návštěvě!

dresden mosty

Drážďany - Dresden:
Založení: 1350
Rozloha: 328,5 km²
Počet obyvatel: 555 805
Primátor: Dirk Hilbert  (FDP)