ÚMOb Poruba - budova D

Informace k bezbariérovému přístupu v ÚMOb Poruba - budova D
Objekt částečně přístupný

Úřad městského obvodu Poruba - budova „D“

Vřesinská 1/8  708 00 Ostrava-Poruba

tel.: +420 599 480 111

email: posta@moporuba.cz

web: https://poruba.ostrava.cz/

Obtížný povrch NE Obtížný sklon NE Bezbariérový vstup hlavním vchodem ANO Bezbariérový vstup bočním vchodem NE Schody ANO Točité schodiště  NE Výtah ANO Plošina nebo výtah - NE Schody NE Úzké dveře nebo průjezdy NE Přístupná toaleta - WC I.  NE Částečně přístupná toaleta - WC II. NE Nepřístupná toaleta - běžné WC NE Vyhrazené parkovací místo ANO

Vstup

Hlavní vstup je z ulice Klimkovická po zámkové dlažbě chodníku (šířka cca 140 cm). Chodník ústí z obou stran na pojezdové komunikace (převýšení cca 3 cm). Vstupní dveře jsou dvoje vedle sebe, přístup přímo z chodníku. Pro veřejnost je určen vstup z čelního pohledu vlevo.

Zvonková signalizace opatřená piktogramem vozíku je umístěna na čelní zdi mezi dvěma vstupy (výška 138 cm). U vstupu pro veřejnost je vpravo v nice interkom na vrátnici (výška 141 cm).

Dveře obou vstupů jsou dvoukřídlé, mechanické, otevírání ven a nacházejí se ve výklenku (nice) šíře 130 cm, hloubky 60 cm. Šířka průjezdu je 75 cm a 78 cm. Za dveřmi se nachází zádveří šířky 400 cm a hloubky 254 cm. Dveře zádveří jsou dvoukřídlé, mechanické, otevírání dovnitř zádveří. Šířka průjezdu jednoho křídla je 75 cm.

Interiér

V přízemí za zádveřím vlevo je informační pult ve výši 109 cm s možností podjezdu. V prostorné hale přízemí se nachází výtah menších rozměrů a prostorný kulatý stůl, u kterého lze provádět předem domluvená úřední jednání. Dveře (šířka 80 cm)

1. patro až 3. patro

Chodby na projetí vyhovující, dveře do kanceláří jednokřídlé (šířka 80 cm), dvoukřídlé (šířka 120 cm a 140 cm). Vyskytují se i vysoké prahy (výška 2 cm až 5 cm)

Přízemí: Odbor vnitřních věcí / oddělení přestupků

1. patro: Odbor výstavby a životního prostředí

2. patro: Odbor vnitřních věcí / oddělení přestupků; Odbor školství, prevence kriminality a bezpečnosti / oddělení školství; Útvar interního auditu, finanční kontroly, stížností, petic a podnětů

3. patro: Odbor komunálních služeb / oddělení pozemků, náhrady škod

Výtah

Výtah menších rozměrů spojuje Přízemí až 3. patro (mechanicky otevíratelné jednokřídlé dveře šířka 70 cm, klecové dveře automaticky otevíratelné do stran - systém tzv. BUS, klec šířka 80 cm, hloubka 105 cm) je vybaven madlem (výška 90 cm) a zrcadlem. Ovladač na nástupních místech je ve výšce max. 108 cm, maximální výška ovladačů uvnitř klece je 136 cm. Manipulační prostor před výtahem je dostatečný.

WC

V přízemí vedle výtahu se na požádání dostat dveřmi (šířka 80 cm) a následnou chodbou šířky 104 cm do prostor nepřístupných pro veřejnost; z těchto prostor je dostupná částečně upravená toaleta s předsíňkou (dveře šířka 80 cm; předsíň šířka 130 cm, hloubka 198 cm; kabina šířka 128 cm, hloubka 199 cm, výška záchodového prkénka 40 cm), která je rozměrově nedostatečná. Přístup k míse z pohledu od vstupu do kabiny je zprava (šířka 72 cm). V kabině chybí háček na oděvy a nouzové signalizační zařízení. Dveře i WC mísa jsou bez madel, umývadlo se nachází ve výklenku v předsíňce. Otevření zajistí služba na vrátnici.

Parkováni

Cca 35 m od hlavního vstupu se na parkovišti u budovy „A“ nacházejí dvě vyhrazené parkovací místa. Problematický přístup přes bariérový přechod (Klimkovická ulice).

Jedno vyhrazení parkovací místo se nachází na Splavní ulici ve vzdálenosti cca 25 m.

MHD

Autobusová a trolejbusová zastávka Poruba radnice - Vřesinská ulice

Bezbariérové nástupiště a bezbariérový obrubník v obou směrech ve vzdálenosti cca 50 m; přístupová komunikace vyhovující.

Tramvajová zastávka Vřesinská

Směr Vřesina bariérový, směr Ostrava výškový rozdíl mezi nástupní hranou nástupiště a podlahou nízkopodlažního vozidla je více jak 160 mm. Přístup k nástupištím nájezdem sklon od 7,9% do 12,6%, přístupovou komunikaci lze považovat za vyhovující. Vzdálenost od objektu cca 600 m

Poznámka

Úřední hodiny: pondělí, středa:

8:00 - 12:00; 13:00 - 17:00

Oboje vstupní dveře i dveře zádveří jsou opatřeny zavíračem dveří (Brano). V úřední hodiny po zazvonění vyjde služba, která dveře otevře a zajistí i jednání s úředníkem v přízemí.

V objektu se nenachází WC pro veřejnost. WC pro veřejnost u upravené WC je k dispozici v budově „A“ Úřadu městského obvodu Poruba (cca 40 m).

Datum mapování: listopad 2015

Fotogalerie:

vstup     vyhrazené parkovací stání     místo pro jednání s osobou na vozíku     výtah     částečně upravené WC

vypracoval: MMO, Útvar hlavního architekta a stavebního řádu, Oddělení uzemní koncepce, Miroslav Filipčík, Milena Ládrová