ÚMOb MOaP - Nádražní

Informace k bezbariérovému přístupu v ÚMOb MOaP - ulice Nádražní
Objekt obtížně přístupný nebo nepřístupný

Úřad městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz

náměstí Nádražní 110  702 00 Ostrava

tel.: +420 599 444 444; call centrum +420 844 121 314

email: posta@moap.ostrava.cz

web: https://moap.ostrava.cz

Obtížný povrch NE Obtížný sklon NE Bezbariérový vstup hlavním vchodem NE Bezbariérový vstup bočním vchodem NE Schody ANO Točité schodiště  NE Výtah NE Plošina nebo výtah - NE Ližiny nebo rampa NE Úzké dveře nebo průjezdy NE Přístupná toaleta - WC I.  NE Částečně přístupná toaleta - WC II. NE Nepřístupná toaleta - běžné WC ANO Vyhrazené parkovací místo ANO

Vstup

Hlavní vstup, umístěný na ulici Nádražní, je bariérový. Před vstupem se nachází schod (výška 6,5 cm, hloubky 33 cm). Vstupní dveře objektu jsou mechanicky dovnitř otevíratelné dveře, jednokřídlé (průjezdná šířka 110 cm), umístěny ve výklenku - nice (šířka 133 cm, hloubka 62 cm. Zvonková signalizace – interkom (výška 156 cm) je umístěna nalevo u dveří. Za vstupními dveřmi následuje zádveří (šířka 153 cm, hloubka 211 cm) na které navazují schody do přízemí (+ 4). Při horní podestě schodiště se nachází vstupní mříž s mřížovými dveřmi (průjezdná šířka 80 cm).

Zadní vstup do budovy, ke kterému je přístup z parkoviště pro zaměstnance, je taktéž bariérový. Na zadní vstup navazuje zádveří (šířka 200 cm, hloubka 152 cm), ze kterého následně vedou schody (+5) ústící na výše popsanou chodbu v blízkosti vstupní mříže.

Interiér

Přízemí a 1. patro

Odbor sociálních věcí / oddělení sociálních služeb

Podlaží jsou dostupná pouze schody. Ze schodišťového prostoru vedou ke kancelářím prostorově vyhovující chodby. Na chodbě jdou umístěny jednokřídlé dveře (průjezdná šířka 90 cm) s vysokými prahy (až 4,5 cm). Do kanceláří se vstupuje jednokřídlými dveřmi (průjezdná šířka 90 cm) s prahy (2,5 cm). Na povrchy podlah je u schodiště a v blízkosti obou vstupů použita dlažba. Na chodbách před kancelářemi a dále i v kancelářích samotných je potom použito lino.

Výtah

Výtah není k dispozici.

WC

V objektu se nachází pouze neupravené WC.

Parkováni

Ve vzdálenosti asi 80 m jižním směrem od hlavního vstupu se na parkovišti u lékárny na ulici Živičná nachází jedno vyhrazené parkovací místo.

MHD

Tramvajová a autobusová zastávka Křižíkova

Nástupiště - v obou směrech bezbariérově přístupné s vhodným bezbariérovým obrubníkem umožňujícím nástup do tramvaje. Zastávka se nachází asi 50 m od budovy. Přístupové komunikace mezi budovu odboru a zastávkou jsou vyhovující.

Poznámka

Úřední hodiny:

pondělí, středa:

8:00 - 11:30;  12:30 - 17:00

Vstupní dveře jsou opatřeny zavíračem dveří (Brano).

Odbor sociálních věcí má pracoviště i v budově na náměstí Dr. E. Beneše 555/6; 729 29 Ostrava. Tato budova umožňuje lepší přístup osobám odkázaným na ortopedický vozík.

Datum mapování:květen 2016

Fotogalerie:

hlavní vstup     vedlejší vstup     vyhrazené parkovací stání

vypracoval: MMO, Útvar hlavního architekta a stavebního řádu, Oddělení uzemní koncepce, Ing. Karel Čermák, Miroslav Filipčík