Hřbitov Heřmanice Kostel svatého Marka

Informace o bezbariérovém přístupu do hřbitova Heřmanice u kostela svatého Marka
Objekt částečně přístupný

tel.: +420 599 410 231-32; +420 596 248 455

web: http://www.slezska.cz/cs/radnice/urad/odbor-technicke-spravy-komunikaci-zelene-a-hrbitovu/oddeleni-hrbitovni-spravy

Obtížný povrch ANO  Obtížný sklon ANO  Bezbariérový vstup hlavním vchodem ANO  Bezbariérový vstup bočním vchodem NE  Schody NE  Točité schodiště  NE  Výtah NE  Plošina nebo výtah - NE  Ližiny nebo rampa NE  Úzké dveře nebo průjezdy ANO  Přístupná toaleta - WC I.  NE  Částečně přístupná toaleta - WC II. NE  Nepřístupná toaleta - běžné WC NE  Vyhrazené parkovací místo NE

Poloha

Areál hřbitova se nachází ve svažitém terénu v centrální části obce v areálu Kostela svatého Marka v blízkosti ulice Vrbická.

Přístupové cesty

Přístup od autobusové zastávky Pošta k hlavní bráně hřbitova tvoří asfalt s táhlým podélným sklonem až 12%.

Přístup od trolejbusové zastávky Parcelní k hlavní bráně hřbitova tvoří z větší části asfalt s podélným sklonem místy až 16,1%.

Přístup od trolejbusové zastávky Dolina k hlavní bráně hřbitova je v poměrně dobrém stavu a povrch tvoří zámková dlažba a asfalt s podélným sklonem místy až 15,7%.

Vstup

Hlavní vstup z ulice K Návsi vpravo od kostela je tvořen dvoukřídlou bránou. Křídlo pro pěší má průjezdnou šířku 89 cm. Přístupovou komunikaci před hlavní branou tvoří asfalt, za hlavní branou je povrch ze zatravněného nerovného terénu proloženými několika dlaždicemi. Dvoukřídlá brána vlevo od kostela je uzamčená.

Popis areálu

Celý areál hřbitova je oplocen a nachází se ve svažitém terénu. V areálu se nachází několik vzrostlých stromů a keřů. Zdroj vody se nachází cca 40 metrů před Kostelem Svatého Marka na pravé straně komunikace Na Návsi.

Přístup k hrobovým i urnovým místům je možný pouze po zatravněném povrchu, který je nerovný, svažitý a bez jakékoliv úpravy. Sklony dosahují až 15%.  V některých místech jsou hrobová místa umístěna příliš blízko vedle sebe.

Hřbitov lze považovat za obtížně přístupný, protože travnatý povrch není vhodný pro osoby na ortopedickém vozíku.

WC

V areálu hřbitova se nenachází standartní ani upravená toaleta.

Parkováni

Vyhrazené parkovací stání není k dispozici. K parkování možno využít širokou ulici K návsi.

MHD

Autobusová zastávka Pošta na Vrbické ulici je od hlavního vstupu na hřbitov vzdálena cca 230 m. Jedno nástupiště má výšku nástupní hrany 2,5 cm, šířka 135 cm, povrch tvoří asfalt. Druhé nástupiště má výšku nástupní hrany 15 cm, šířka 162 cm, povrch je z mírně nerovného asfaltu.

Trolejbusová zastávka Parcelní na Kubínové ulici je od hlavního vstupu na hřbitov vzdálena cca 670 m. Obě nástupiště jsou bezbariérové s bezbariérovým obrubníkem. Výška nástupní hrany je 20 cm, šířka +200 cm, povrch tvoří zámková dlažba.

Trolejbusová zastávka Dolina na Kubínové ulici je od hlavního vstupu na hřbitov vzdálena cca 670 m. Obě nástupiště jsou bezbariérové s bezbariérovým obrubníkem. Výška nástupní hrany je 20 cm, šířka +200 cm, povrch tvoří zámková dlažba.

Poznámka

Pro veřejnost je zpřístupněn:

- v období 1. duben - 30. listopad od 7:00 do 20:00 hodin

- v období 1. prosinec - 31. březen od 8:00 do 18:00 hodin

Správcem hřbitova je Úřad městského obvodu Slezská Ostrava

Datum mapování: 26. 6. 2017

Fotogalerie:

kostel  povrch u branky  travnatý povrch  vstup  zatravněný povrch  zdroj vody

Vypracoval: MMO, Útvar hlavního architekta a stavebního řádu, Oddělení uzemní koncepce, Miroslav Filipčík