V heřmanické věznici byla vysvěcena nová kaple s názvem Naděje
Někdejší terapeutická místnost věznice v Ostravě-Heřmanicích se proměnila v kapli podle návrhu architekta Vojtěcha Hromka, pojmenovaná jako Naděje. Využíévat ji budou moci jak odsouzení, tak zaměstnanci věznice. Vysvěcením kaple se naplnil společný záměr vedení věznice a spolku Vězeňská duchovenská péče. Stavba kaple probíhala v letech 2024-2026. Na její vznik přispěly také církve různých vyznání a drobní dárci.