Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Změny v ostravské MHD o prázdninách

Poslední změna: Středa 04.07.2018 13:40 - Stejskal René

Středa 04.07.2018 12:39

Během prázdnin čekají cestující změny v jízdních řádech MHD. Nově pojede autobus z Hranečníku k hřbitovu a krematoriu, další linky budou omezeny. Během dvou svátků 5. a 6. července pojede doprava podle nedělních jízdních řádků.

Změny v ostravské MHD o prázdninách

Letní změny v MHD se týkají autobusových linek. Ilustrační foto: Hana Oborilová

Během státních svátků 5. a 6. července pojedou spoje podle nedělních jízdních řádů.

Novinkou v letním období je autobusová linka 95, která v pracovní dny v dopoledních hodinách zajistí přepravu cestujících z Hranečníku ke krematoriu v areálu ostravského Ústředního hřbitova ve Slezské Ostravě.  

Kvůli výstavbě kruhové křižovatky v Paskovské a Mostní ulici v Hrabové se změní až do 1. září trasy linek 27, 39 a 77. Autobusy nepojedou na zastávky Beta, Bělská a Hrabová statek, autobusy linky 39 ve směru na Paskov Folvark navíc ani na zastávky Šídlovec a Kostelík. V úseku zastávek Mostní - Beta - Bělská - Hrabová statek bude v této době jezdit speciální linka x39. Bude vyjíždět z provizorní nástupní zastávky Mostní, která bude oproti standardní zastávce Mostní posunuta zhruba 230 metrů dopředu.

Od neděle 1. července až do 2. září budou mít kvůli opravě Václavovické ulice výluku autobusy číslo 28 a 71. Nebudou jezdit na zastávky U Blažka v Šenově a U Slívy ve Václavovicích.

Ve stejném autobusy linky 22 nepojedou na zastávku Konečného ve Slezské Ostravě. Budou jezdit oklikou kvůli uzavření Pikartské ulice mezi křižovatkami s ulicemi Petřvaldskou a Na Juřince.

Od pondělí 9. července do neděle 19. srpna se v Porubě změní trasy autobusovým linkám 37, 40 a 58. Důvodem je oprava a uzávěra ulice 17. listopadu. Autobusy číslo 37 ve směru na Studentskou nebudou jezdit na zastávky Domov sester, Pod Nemocnicí a K Myslivně a v opačném směru na zastávku Náměstí Boženy Němcové. Linka 40 ve směru na Opavskou nebude jezdit na zastávky Poruba U Nemocnice, Fakultní nemocnice a Náměstí Boženy Němcové. Autobusy číslo 58 ve směru Martinov střed ze zastávky Poruba radnice nepojedou na zastávky Splavní, Domov sester, Pod Nemocnicí, K Myslivně a Poruba U Nemocnice.