Zlatou tretru letos kromě Bolta ozdobí i Rudisha

17/4 2012

Letošní 51. ročník mítinku Zlatá tretra Ostrava ze seriálu IAAF World Challenge bude v pátek 25. května na Městském stadionu ve Vítkovicích znovu ve znamení světových atletických hvězd. Včetně té nejzářivější fenomenálního jamajského sprintera Usaina Bolta. Letos se k němu připojí také světový rekordman na 800 metrů David Rudisha z Keni, čtvrtkařka Sanya Richardsová-Rossová, oštěpaři Andreas Thorkildsen, Mathias De Zord, Maria Abakumovová, Barbora Špotáková a řada dalších.

Zlatou tretru letos kromě Bolta ozdobí i Rudisha

FOTO: zleva technický ředitel mítinku O. Zvolánek, náměstek primátora M. Štěpánek, ředitel mítinku J. Železný, majitel pořádající agentury M. Černošek a manažer A. Juck

Tiskové konference organizátorů Tretry z České sportovní a. s. se zúčastnil také náměstek primátora Martin Štěpánek. „Požádali jsme pořadatele, aby největší hvězda mítinku Usain Bolt měl speciální úlohu i v rámci dětské Čokoládové tretry 23. května. Spočívat bude v tom, že se setká s malými sportovci a předá jim ceny za jejich výkony,“ uvedl náměstek Štěpánek. „Myslím si, že to bude perfektní povzbuzení pro mladé začínající atlety. Fakt, že si mohou takříkajíc sáhnout na svou sportovní hvězdu,  je může motivovat k další atletické kariéře. Jsem rád, že nám Usain Bolt takto vyšel vstříc a vyhoví dětem z našeho města,“ uzavřel Martin Štěpánek.

Během konference se pořadatelé spojili telemostem s Kanárskými ostrovy, na kterých pilně trénuje český půlkař Jakub Holuša, čerstvý halový vicemistr světa z Istanbulu, který se těší na souboj s mistrem světa Rudishou.