Zastupitelstvo města schválilo koupi nemovitostí na Bazalech

20/5 2013

V pondělí 20. května proběhlo v Nové radnici veřejností ostře sledované 25. Zastupitelstvo města Ostravy. Jeho hlavním bodem se stal návrh na koupi nemovitostí tvořících areál „Bazaly Ostrava“ od společnosti Bazaly, a.s. Jedná se o pozemky, budovy a příslušenství stadionu Bazaly, na kterém hraje fotbalový klub FC Baník Ostrava.

Zastupitelstvo města schválilo koupi nemovitostí na Bazalech

O koupi areálu „Bazaly Ostrava“ hlasovali zastupitelé dvakrát. Napoprvé návrh nebyl schválen o jeden hlas, nicméně na podnět dvou předsedů zastupitelských klubů byla procedura revokována. Při druhém hlasování z přítomných 48 zastupitelů, z celkového počtu 55, zvedlo ruku pro 29, proti bylo 12, sedm zastupitelů se hlasování zdrželo. Návrh tak byl přijat. Statutární město Ostrava odkoupí předmětný majetek od společnosti Bazaly za cenu 114 036 480 korun.
Po hlasování řekli:
Primátor Petr Kajnar: „Mám radost z výsledku hlasování zastupitelstva. Děkuji všem, kteří rozhodli, že město Baníku v jeho těžkých časech podá pomocnou ruku. I když fotbal není můj nejoblíbenější sport, Baník je značka, která k Ostravě a regionu patří. Město získalo jedny z nejcennějších pozemků ve městě, Baník jejich prodejem nabyl zdroje ke snížení svých závazků.“
Náměstek primátora Dalibor Madej: „Na prstech jedné ruky bych spočítal tak důležitá hlasování, která jsem na zastupitelstvu zažil. Dnes jsme řešili to, zda symbol Ostravy, klub s devadesátiletou minulostí zmizí z fotbalové mapy. Šlo o kontraverzní, ale správné rozhodnutí.
Spolumajitel FC Baník Ostrava Petr Šafarčík: „Mezi oběma hlasování jsme byli v klinické smrti. Zastupitelé města Ostravy nám dali novou šanci. Je to ale jen začátek cesty klubu za oddlužením a udržením svazové licence.“