Wi-Fi zdarma na prvních zastávkách

17/7 2017

Dopravní podnik Ostrava zavádí na nejrušnějších zastávkách městské hromadné dopravy bezplatné Wi-Fi připojení. Zatím se to týká zastávek Hranečník a Karolina. Už do konce srpna k nim ale přibydou Vřesinská, Svinov mosty h. z., Hulváky, Náměstí Republiky, Konzervatoř, Hlavní nádraží, Hlučínská, Mírové náměstí, Obchodní centrum a ÚMOb Jih.

Wi-Fi zdarma na prvních zastávkách

Na zastávce Karolina se už lze připojit zdarma k síti Wi-Fi dopravního podniku. Foto: B. Krzyžanek

Do konce roku bude síť Wi-Fi přístupná také na zastávkách Alšovo náměstí, Poruba vozovna, Svinov mosty d. z., Hotel Bělský les, Dubina, Husův sad, Stodolní a Výstaviště. Tímto budou pokryty zastávky, kde se točí na 90 procent cestujících.

„Součástí strategie dopravního podniku je poskytovat větší komfort cestujícím. Poskytnutí připojení k internetu patří ke standardním službám, které by veřejná doprava měla poskytovat,“ uvedl ředitel DPO Daniel Morys. Na zprovoznění sítě Wi-Fi na zastávkách MHD dopravní podnik spolupracuje s další firmou města, IT společností Ovanet.

Následným cílem DPO je vybavit komunikační jednotkou umožňující připojení k internetu všechna vozidla MHD. Tento záměr chce splnit do konce března 2018.