Významné sportovní akce se dočkají podpory

21/1 2022

Zastupitelstvo města Ostravy na svém zasedání ve středu 19. ledna 2022 schválilo finanční podporu pro významné sportovní akce ve městě. Příspěvky v celkové výši 14,55 milionů korun poputují na velké sportovní události napříč odvětvími.

Významné sportovní akce se dočkají podpory

Ilustrační foto. Autor: Adolf Horsinka

Významným finančním příspěvkem město podpoří osm velkých akcí. Podpory se dočká halový atletický meeting Czech Indoor Gala, který se v Ostravě koná od roku 2017. V letošním roce má proběhnout ve středu 3. února v Atletické hale ve Vítkovicích. Další ze zásadních atletických akcí se uskuteční 31. května 2022, a sice Zlatá tretra. Ta se v Ostravě každoročně koná už od roku 1961 a jde se o jednu z nejprestižnějších atletických soutěží vůbec.

Příspěvek poputuje také na 28. ročník Mezinárodního šachového festivalu Ostravský koník, který je největší šachovou událostí na Moravě. Očekávaná účast je až 550 šachistů z deseti zemí. Turnaje budou probíhat na přelomu dubna a května 2022.

Finanční podpory se dočkají i míčové sporty. Od 25. dubna bude probíhat Mezinárodní tenisový turnaj mužů. Ve Sport centru v Komenského sadech se utkají čeští, ale i zahraniční špičkoví hráči. Ke konci května pak proběhne Ostrava Beach Open, turnaj v plážovém volejbale. Jde o soutěž s nejvyšším ratingem Mezinárodní volejbalové federace, tedy o nejprestižnější soutěž plážového volejbalu na světě.

V Ostravě jsou oblíbené běžecké závody. K nejoblíbenějším patří Český běh žen, kterého se pravidelně účastní profesionální i amatérské běžkyně a který se bude v letošním roce konat v sobotu 28. května. V září se pak chystá další z oblíbených závodů, a to RBP Ostrava City Marathon, kde je možnost kromě celého maratonu běžet také půl maraton, deseti kilometrovou trať, případně štafetu. I tyto akce budou městem finančně podpořeny.

Poslední z velkých akcí se bude konat od 16. do 18. září 2022. Už 58. ročník Velké ceny Ostravy je součástí Českého skokového poháru. V rámci třídenní soutěže se jezdci na koních utkají v 15 soutěžích.

Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora pro školství a sport dodává: „Jsem ráda, že se do Ostravy vrací sportovní akce a s nimi spojený společenský život. Sport do Ostravy zkrátka patří, a to dokazují též velké mezinárodní turnaje, které budeme i letos s radostí hostit.“