Výtvarná soutěž na téma rodina zná své vítěze

18/6 2021

Ve čtvrtek 17. června předal na oficiálním vyhlášení vítězů výtvarné soutěže „Moje rodina…“  ceny úspěšným výtvarníkům náměstek primátora Zbyněk Pražák. Soutěžilo se ve 4 věkových kategoriích. Polovinu vítězů v každé kategorii určila odborná porota, druhá polovina pak vzešla z internetového hlasování, do kterého se zapojilo téměř 1000 hlasujících. Oceněných bylo celkem 24 prací.

Výtvarná soutěž na téma rodina zná své vítěze

Výherci byli oceněni v prostorách sálu Zastupitelstva města Ostravy. Foto: Lukáš Kaboň

Co si dnešní děti představí pod pojmem rodina? Jsou to rodiče, sourozenci, přátelé, místo, kde žijí? Takovou možnost zamyšlení opět nabídl již 2. ročník výtvarné soutěže „Moje rodina…“ Tři tečky za názvem jsou záměrné - každý si za ně může dosadit to své, svou vlastní lásku k nejbližším, společné zážitky, sdílení, hodnoty.

Soutěž pod záštitou komise pro rodinu a volný čas probíhala od začátku května do 6. června. Do soutěže dorazilo přes 130 prací žáků zejména z 1. stupně základních škol. Výtvarná forma nebyla omezena, děti mohly popustit uzdu své fantazii – a to jak zvolenou technikou, tak celkovým uchopením tématu. 

Vítězné práce bude možné zhlédnout od 1. července ve foyer Nové radnice.

Výtvarná soutěž „Moje rodina…“ je jednou z aktivit, podpořených v rámci rodinné politiky města. Smyslem je upozorňovat na důležitost rodiny a její hodnoty pro každého z nás, vyvolávat zamyšlení a hravou formou vtáhnout do dění i nejmladší generaci.

Rodinná politika města cílí primárně na běžné rodiny, které zdánlivě nic nepotřebují - přesto staví společnost, formují novou generaci, tvoří zázemí a zaslouží si pozornost, respekt a ocenění. Veškeré aktivity rodinné politiky jsou komunikovány pod značkou FAJNA RODINA (aktuálně připravované Dny Fajne rodiny, projekt Místa přátelská rodině apod). Bližší informace na https://fajnarodina.cz/.