Vychází exkluzivní kniha o Janu Prokešovi

26/5 2023

V Ostravském muzeu byla slavnostně pokřtěna publikace z pera týmu předních ostravských historiků s názvem Jan Prokeš: Ostrava na cestě k velkoměstu. Objemná kniha, vydaná spolkem Fiducia, přináší podrobné informace o životě a působení prvního českého starosty Ostravy. Reflektuje také proměny, kterými Ostrava v dané době prošla.

Vychází exkluzivní kniha o Janu Prokešovi

Náměstkyně primátora Andrea Hoffmannová (uprostřed) na křtu knihy Jan Prokeš: Ostrava na Cestě k velkoměstu. Foto: Adolf Horsinka

Kniha vychází u příležitosti jubilea 150 let od narození Jana Prokeše. Podle samotných vydavatelů „přináší řadu informací také o architektonickém rozvoji města zejména za první republiky a řadu nových informací o zásadních stavbách, jako jsou Nová radnice, kubistické krematorium, městská jatka či městská spořitelna. Kniha rovněž přináší několik badatelských objevů a její součástí je bohatá obrazová příloha včetně řady dobových fotografií Ostravy."

Křtu publikace se v Ostravském muzeu zúčastnila také náměstkyně primátora Andrea Hoffmannová, která převzala záštitu nad „Týdnem Jana Prokeše", tedy sérií přednášek, výstav a dalších akcí věnovaných památce slavného komunálního politika. Její součástí je rovněž vydání této knihy.

Kniha je k zakoupení v Antikvariátu a klubu Fiducia za 350 Kč, na e-shopu spolku Fiducia za 400 Kč a od 3. 6. taktéž ve všech pobočkách ostravských infocenter za 400 Kč.

Vydání finančně podpořili statutární město Ostrava, Ministerstvo kultury ČR, Nadace české architektury a MUDr. David Feltl.

Více na Vydali jsme knihu Jan Prokeš: Ostrava na cestě k velkoměstu | klub Fiducia