Vědecko-technologický park Ostrava se rozrostl

7/6 2011

První červnové úterý krátce po poledni byly otevřeny nové prostory Vědecko-technologického parku Ostrava (VTPO), a. s. v Pustkovci. Slavnostního přestřižení pásky se ujali primátor Ostravy Petr Kajnar, starosta obvodu Poruba Lumír Palyza, ředitel VTPO Roman Michalec a předseda dozorčí rady společnosti Daniel Kaminský.

Vědecko-technologický park Ostrava se rozrostl

Foto: Zleva Petr Kajnar, Daniel Kaminský, Lumír Palyza a Roman Michalec při stříhání pásky

Vědecko-technologický park Ostrava se rozrostl o 180 m2 kancelářských ploch. Vznikly díky rekonstrukci dosud nevyužívaných půdních prostor v sekci C budovy Piano. Projekt byl spolufinancován z Operačního programu podnikání a inovace – Prosperita dotací ve výši 8 249 tis. Kč. Investor, statutární město Ostrava, profinancoval projekt v celkové výši 13 037 tis. Kč. Jeho součástí bylo i zvýšení komfortu užívání kanceláří stávajících nájemců instalací klimatizačních jednotek ve dvou patrech.

Nové prostory jsou již z poloviny obsazeny firmou zabývající se informačními technologiemi, do druhé části se má od příštího měsíce nastěhovat pobočka společnosti Hella Autotechnik, výrobce světlometů, ukazatelů směru a svítilen.

Rozšíření sekce C budovy Piano je předzvěstí budoucího rozvoje Vědecko-technologického parku. Ve spolupráci s městem Ostrava je zpracován a schválen projekt výstavby dvou nových multifunkčních budov v celkové hodnotě 504 mil. Kč. VTPO by tak měl zdvojnásobit svou rozlohu.