Ve Slunovratu otevřeli nové prostory

19/9 2014

V Domově Slunovrat, příspěvkové organizaci města Ostravy, v ulici Na Mlýnici v Přívoze otevřeli 18. září nově zrekonstruované prostory. Ředitel domova Vojtěch Curylo při této slavnostní příležitosti přivítal náměstka primátora Martina Štěpánka, vedoucí odboru sociálních věcí, školství, sportu a volnočasových aktivit Jaroslavu Rovňákovou a další hosty.

Ve Slunovratu otevřeli nové prostory

Fototerapeutická místnost je novinkou ve vybavení Domova Slunovrat. Foto: J. Zerzoň

V Domově Slunovrat, který poskytuje dvě pobytové sociální služby: domov pro seniory a unikátní službu domov se zvláštním režimem pro lidi s chronickým duševním onemocněním, během půl roku zrekonstruovali několik prostor. Vznikl nový bezbariérový hlavní vchod do budovy. Vstup je opatřen venkovním rampou, vnitřní hydraulickou plošinou pro imobilní klienty a recepcí s posezením.

Přestavbou nevyužitých půdních prostor vznikla unikátní fototerapeutická místnost. Fototerapie je vědecky uznávanou metodou, která imituje světlo sluneční, přispívá k léčbě nebo zmírnění účinků depresí, poruch spánku ap.

Novinkou ve Slunovratu je moderní víceúčelový společenský sál pro cca 70 osob. Tento sál slouží nejen pro konání společenských akcí pro klienty, ale i pro vzdělávání zaměstnanců, pořádání seminářů a dalších akcí. Je opatřen dataprojektorem pro promítání videí nebo filmů, audio zesilovacím zařízením, bezdrátovým připojením k internetu a novým pianem.

Náklady na rekonstrukci dosáhly cca 5,6 mil. Kč. Finanční dotaci poskytlo v plné výši město Ostrava.