V rámci projektu Nádech pro Ostravu lidé podpořili svá oblíbená místa ve městě

10/9 2021

Po dobu uplynulého čtvrt roku mohli lidé soutěžit v rámci společného projektu města Ostrava a Hitrádia Orion s příznačným názvem Nádech pro Ostravu. Soutěž podnítila obyvatele i návštěvníky Ostravy k návratu na oblíbená místa ve městě, a i tímto způsobem pomohla k obnově či pověstnému nádechu zařízením, postiženým koronavirovými restrikcemi. Lidé se tak po rozvolnění v červnu a následných prázdninových měsících vraceli do svých oblíbených kaváren, restaurací a dalších provozoven, které se zapojily do projektu.

V rámci projektu Nádech pro Ostravu lidé podpořili svá oblíbená místa ve městě

Primátor Tomáš Macura losuje vítěze elektrokoloběžky. Foto: Hitrádio Orion

Město pomohlo pandemií zasaženému podnikání celou řadou programů, zahrnující přímou i nepřímou finanční podporu, nevyjímaje slevy na nájmech, zrušení místních poplatků za předzahrádky či aktivaci programu finanční pomoci neziskovým organizacím. Projekt Nádech pro Ostravu byl přínosný pro zúčastněné provozovny i soutěžící. Věřím však, že lidé tímto způsobem objevili i nová místa, kde strávili příjemně svůj volný čas s blízkými a kam se budou rádi vracet i po skončení soutěže. Stejně tak díky odvysílání zajímavostí z různých, do té doby méně známých míst, jsme možná inspirovali k jejich návštěvě. Tisíce soutěžících lidí ale znovu připomněly, že lidé pomáhat zkrátka umí,“ konstatoval primátor Tomáš Macura.

Pozitivně hodnotí společný projekt i programový ředitel Michal Merenda z Hitrádia Orion: „Díky Nádechu pro Ostravu jsme dostali možnost vysílat z Ostravy. Ne o Ostravě, ne z našeho pevného studia v Přívoze, ale opravdu z Ostravy. Vysílali jsme živě ze Slezskoostravského hradu, z Pokladu, vysílali jsme živě ze ZOO, z barů, restaurací, kaváren, prostě z opravdové živé Ostravy. A během toho jsme poznali celou řadu skvělých, a hlavně ambiciózních lidí, kteří chtějí dělat svou profesi vysoko nad rámec obvyklých představ. Ostrava díky nim nabízí naprosto mimořádná možnosti. Moc rádi jsme o nich coby nejposlouchanější moravskoslezské rádio řekli našim posluchačům a pomohli jim tato místa objevit."

Krom významných kulturních nebo sportovních či kvalitních gastronomických zážitků získali zájemci i razítka na slosovatelné hrací karty a naději na získání atraktivních cen v podobě koncertu Janáčkovy filharmonie Ostrava, představení Národního divadla moravskoslezského, celoročního vstupného do ZOO či Dolních Vítkovic i poukazy k dalším službám.

Zájem tímto hravým způsobem objevovat či vracet se na známá místa ve městě byl obrovský. Vydáno bylo zhruba devět tisíc hracích karet a o přízeň účastníků soutěže usilovalo téměř 150 rozličných podniků a zařízení v Ostravě. Za přítomnosti primátora města Tomáše Macury bylo soutěžní klání zakončeno v pátek 10. září 2021 vylosováním vítězů ve studiu Hitrádia Orion. Vítěz hlavní ceny – elektrokoloběžky – si mohl radostnou zprávu poslechnout přímo ve vysílání rádia.