V Ostravě-Lhotce před lidovou slavností Honění krále

8/6 2011

Lidová slavnost Honění krále 2011 proběhne v sobotu 11. června v ostravském městském obvodu Lhotka. Podle záznamů v obecní kronice půjde o jubilejní čtyřicátý ročník, devatenáctý v pořadí po obnovení tradice v roce 1993. Jeho pořadatelem je statutární město Ostrava, Úřad městského obvodu Lhotka ve spolupráci s jízdním oddílem Městské policie Ostrava.

V Ostravě-Lhotce před lidovou slavností Honění krále

Slavnost se ve Lhotce koná podle prastaré legendy. V době třicetileté války prý byl švédský král zahnán do slepého ramene Odry, kde ho místní mládenci chytili. Sobotní program zahájí ve 14. 30 hod. krojovaný průvod za účasti mažoretek Krokodýl Ostrava a skupiny historického šermu Keltik, který vyjde od mateřské školy na ulici Kalinová s doprovodem dechovky Jana Dluhoše ml. Všichni účastníci zamíří na louku za sportovní halou, kde se uskuteční samotné „honění krále“ na koních. Dekorování krále a královny roku 2011 proběhne na hřišti TJ Lhotka. V programu se představí také žáci místní základní školy, Slezská beseda aj. Lidová slavnost Honění krále 2011 vyvrcholí lidovou veselicí s tancem za doprovodu kapely Vize Iva Mocha a večerní show Elvis Presley Revival Band. Moderuje herec Národního divadla moravskoslezského Vladimír Polák.
Vstupné 30 Kč, děti do 15 let a držitelé průkazu ZTP zdarma. Občerstvení je zajištěno. Diváci z Ostravy a okolí se na místo dostanou autobusem MHD č. 34.