V Ostravar aréně se bude hrát prvotřídní volejbal

2/9 2021

Úvodní hvizd Mistrovství Evropy ve volejbalu mužů v Ostravě zazní v pátek 3. září ve 14 hodin a 15 minut. Zahajovací utkání proběhne mezi Itálií a Běloruskem. Domácího národního týmu se fanoušci dočkají od 20 hodin a 15 minut, kdy budou svěřenci trenéra Jiřího Nováka postaveni proti slovinským obhájcům stříbra z minulého evropského šampionátu.

V Ostravar aréně se bude hrát prvotřídní volejbal

Národní tým České republiky. Foto: Juraj Valkovič

Český volejbal v letošním roce slaví 100 let. Je tak příhodné, že se Česká republika jednou ze čtyř hostitelských zemí evropského šampionátu, kterého se zúčastní 24 nejlepších týmů Evropy. Zbylé základní skupiny se odehrají v Estonsku, Finsku a Polsku, kde šampionát vyvrcholí finálovými utkáními.

„Já osobně už na sobě cítím, že turnaj zanedlouho začne a veškerá příprava a to, na čem jsme v posledních týdnech pracovali, by mělo vrcholit. Všichni se těšíme a směřujeme myšlenky na první zápas.“ uvedl kapitán českého výběru Jakub Janouch.

Členové českého národního týmu mají radost, že si po dlouhé době zahrají v hale před diváky. O to více je pak těší, že budou hrát před vlastními fanoušky. Trenér domácího výběru se sice trochu obává, že právě tlak ze strany fanoušků by mohl hráče stresovat, ale věří, že tým je perfektně připravený a že předvede špičkovou hru.

Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora pro sport řekla: „Mám radost, že se evropský šampionát ve volejbale mužů bude konat v Ostravě. Naše město je totiž pro jeho uspořádání ideálním místem. Zdaleka to totiž není poprvé, co u nás pořádáme sportovní události mezinárodních rozměrů. A není pochyb o tom, že v Ostravě umíme fandit tak, jako nikde jinde. Všem zúčastněným týmům přeji mnoho úspěchů ve férových zápasech a hladký průběh šampionátu bez případných zranění. Divákům přeji napínavou podívanou a doufám, že si návštěvu moravskoslezské metropole užijí a budou na Ostravu ještě dlouho a v dobrém vzpomínat.“

Tisková konference. Foto: Ondřej Driml