V Nové radnici rozlosováno semifinále Fed Cupu Česko-Itálie

20/4 2012

Semifinále Fed Cupu mezi obhájcem titulu Českou republikou a Itálií bylo v pátek 20. dubna rozlosováno v pravé poledne v Radnici města Ostravy. Pořadí úvodních dvouher určil losem z poháru pro vítěze soutěže náměstek primátora Ostravy Martin Štěpánek. V sobotu 21. dubna od 12 hodin tak nastoupí proti sobě naše hráčka číslo 2 Lucie Šafářová a Francesca Schiavoneová, vítězka Rolland Garros 2010. Po nich se utkají wimbledonská šampionka 2011 Petra Kvitová a italská dvojka Sara Erraniová.

V Nové radnici rozlosováno semifinále Fed Cupu Česko-Itálie

FOTO: Před losováním semifinále Fed Cupu v ostravské radnici

Na úvod losování, které se konalo v historickém sále zastupitelstva města, přítomné hráčky, členy realizačních týmů, zástupce Mezinárodní tenisové federace ITF, národních tenisových svazů ČR a Itálie, hlavního sponozora Fed Cupu BNP Paribas a novináře přivítal náměstek primátora Martin Štěpánek. Připomněl, že Ostrava je tradičním místem konání významných sportovních akcí, včetně tenisového Davisova poháru. Zápas ženského Fed Cupu, ale pořádá poprvé. Vyjádřil přesvědčení, že diváci v ČEZ Aréně i u televizních obrazovek uvidí výborný tenis. Popřál hodně zdaru všem tenistkám, ale vítězství samozřejmě těm českým.

Nedělní program zahájí v 11 hodin zápas obou jedniček Kvitové a Schiavoneové, po nich se představí Šafářová a Erraniová. Do závěrečné čtyřhry trenéři Petr Pála a Corrado Barrazutti nominovali Andreu Hlaváčkovou a Lucii Hradeckou, resp. Saru Erraniovou a Robertu Vinciovou.