V mošnovské zóně vzniká největší středoevropské logistické centrum

20/6 2019

První halu logistického centra ve Strategické průmyslové zóně Ostrava – Mošnov slavnostně otevřeli primátor Tomáš Macura a hejtman Ivo Vondrák

V mošnovské zóně vzniká největší středoevropské logistické centrum

Primátor Tomáš Macura hovoří o významu mošnovské průmyslové zóny. Foto: Jiří Zerzoň

V mošnovské průmyslové zóně vzniká největší logistické centrum ve střední Evropě Ostrava Airport Multimodial Park. Plocha celého areálu je 52 hektarů a po dokončení výstavby bude k dispozici více než 234 tisíc metrů čtverečních skladových, výrobních a kancelářských ploch. Výstavba je plánována ve třech etapách. Výstavba první haly, která byla slavnostně otevřena ve čtvrtek 20. června, trvala rok a má rozlohu 57 133 metrů čtverečních. V současné době se staví druhá hala o rozloze 48 864 m2 a zbývající budou dokončeny v roce 2021.

„Těší mě, že díky nové dynamice, kterou nabral projekt Ostrava Airport Multimodial Park, intenzivně pokračuje rozvoj zázemí, potřebného pro příchod dalších úspěšných firem do regionu. Investorům dlouhodobě věnujeme maximální péči a úzce s nimi spolupracujeme, jak s těmi stávajícími, tak i nově příchozími. Pomáháme jim ve fázích prodeje, přípravy i realizace investic a vyvíjíme maximální úsilí, aby strategická mošnovská průmyslová zóna, dokonale splňovala jejich požadavky na kapacitu a infrastrukturu. Tím umožňujeme rozšiřování i vznik nových výrobních a obchodních aktivit,“ zdůraznil ostravský primátor Tomáš Macura.

Součástí areálu bude železniční vlečka vedoucí přímo ke dvěma největším halám a rovněž železniční kontejnerový terminál pro vlaky o délce až 700 metrů, který umožní přesunout velkou část nákladní dopravy ze silnice na železnici. V přímé blízkosti areálu se nachází mezinárodní Letiště Leoše Janáčka Ostrava s napojením na evropskou dálniční a železniční síť.