Usain Bolt ozdobou jubilejní Zlaté tretry Ostrava

30/5 2011

Nejlepší atlet světa posledních sezón a jedna ze světových sportovních celebrit Usain Bolt přijel do Ostravy na 50. ročník Zlaté tretry. Jamajský sprinter se v metropoli Moravy a Slezska představí už popáté, poprvé u nás závodil ještě jako junior v roce 2006. Hlavní program slavného atletického mítinku, jehož partnerem je také město Ostrava, začne v úterý 31. května od 17.30 hodin na Městském stadionu ve Vítkovicích.

Usain Bolt ozdobou jubilejní Zlaté tretry Ostrava

Usain Bolt absolvoval poslední květnové pondělí tiskovou konferenci v Clarion Congress Hotelu Ostrava. Odpovídal na dotazy novinářů ohledně svého letošního prvního startu na 100 metrů při závodech Diamantové ligy v Římě. Jak řekl, přes dosažený čas 9,91 a výhru o dvě setiny nad krajanem Asafou Powellem, nebyl s vlastním výkonem ve věčném městě stoprocentně spokojen. V Ostravě by chtěl běžet lépe, ale jestli to bude rychleji, neslíbil. „Víte dobře, že já svoje časy nikdy dopředu neplánuji. I když se mi zdá, že podmínky by mohly být dobré. Tak hezké počasí jako letos při mých předešlých startech nikdy nebylo,“ ukázal Bolt přes okno na azurové nebe. Rekord Zlaté tretry na 100 metrů drží časem 9,83 z roku 2010 Asafa Powell.
Podrobnosti o mítinku na internetových stránkách www.zlatatretra.cz