Udílení Cen Thálie ovládla Ostrava

10/10 2022

Devětadvacátý ročník divadelních Cen Thálie se stal historickým triumfem ostravského Národního divadla Moravskoslezského. To proměnilo ve vítězství všechny 4 nominace. Sošky divadelní múzy Thálie si tak odnesly Veronika Forejtová, Hana Fialová, Natalia Adamska a Jana Sibera.

Udílení Cen Thálie ovládla Ostrava

Oceněné umělkyně s ředitelem Národního divadla moravskoslezského Jiřím Nekvasilem. Foto: Lucie Maceczková, NDM

Slavnostní ceremoniál předávání cen se konal v Národním divadle v Praze, role průvodkyně večerem se ujala moderátorka Daniela Písařovicová. 

Cenu Thálie za balet, tanec a pohybové divadlo získala Natália Adamska, a to za titulní úlohu v baletním představení Carmen. Její kolegyně Hana Fialová si z Prahy přivezla už druhou sošku. Obdržela ji za ztvárnění paní Ády z muzikálu Květiny pro paní Harrisovou. Skleněná cena se po skončení galavečera sice nedopatřením rozbila, nicméně pořadatelé soutěže slíbili dodat náhradní. Střepy navíc, jak známo, nosí štěstí, takže Hana Fialová může do budoucna doufat v další úspěchy. Titulní role v inscenaci Manon zajistila Thálii pro operní sopranistku Janu Siberu. Cena Thálie za celoživotní mistrovství byla udělena herečce činohry Národního divadla Moravskoslezského Veronice Forejtové.

Letošní udílení Cen Thálie představuje výmluvný důkaz, že Ostrava je kulturním městem, kde se rodí, utvářejí a rozvíjejí výrazné umělecké talenty.

Všem oceněným upřímně gratulujeme!