U Nové Karoliny možná vyroste 12patrový věžový dům. Ostrava tak získá novou dominantu

19/9 2018

Záměr prodat pozemek u Nové Karoliny schválili na svém zasedání ostravští zastupitelé. Jedná se o plochu u sjezdu z Frýdlantských mostů před vjezdem do podzemních garáží. „Přejeme si, aby v místě vznikla nová dominanta Ostravy,“ potvrdil primátor Tomáš Macura.

Nová budova vznikne mezi Frýdlantskými mosty a komunikací, která směřuje k podzemním garážím. Foto: archiv MMO

Město Ostrava bude za pozemek požadovat minimálně 37 milionů korun. „Ve všech plánovacích dokumentech za poslední desetiletí se tato plocha objevuje jako místo pro dominantní výškovou stavbu. Tento záměr se nikdy nepodařilo uskutečnit, protože k tomu nebylo připraveno ekonomické prostředí. Chceme to zkusit nyní. Proto vyhlašujeme záměr na prodej tohoto pozemku," uvedl primátor Tomáš Macura. Jedná se o plochu vedle Frýdlantským mostů, kterou ohraničuje komunikace vedoucí k podzemním garážím. Město pozemek nabídne na veletrhu Expo Real v Mnichově v Německu.

Případný kupec a investor musí respektovat některé podmínky. „Budova bude mít minimálně 12 pater a parkování musí být podzemní. Podoba budovy musí vzejít z architektonické soutěže,“ doplnil Tomáš Macura. Podle něj stavba bude štíhlá a vysoká a mohly by v ní být kanceláře nebo třeba hotel. To ale bude záležet na investorovi, město nebude dávat do podmínek účel budovy.