Strážník Městské policie Ostrava je přeborníkem České republiky v jízdě na koni

31/8 2021

V sobotu 28. srpna se v Komenského sadech konal 23. ročník Mezinárodního setkání jízdních policií. Domácí tým Městské policie Ostrava nezklamal!

Strážník Městské policie Ostrava je přeborníkem České republiky v jízdě na koni

XXIII. ročník Mezinárodního setkání jízdních policií. Foto: Adolf Horsinka

V Komenského sadech se mohli diváci těšit z účasti pěti soutěžních týmů, a to konkrétně Městské policie Ostrava a Praha, Policie České republiky Brno a Zlín a jednoho zahraničního týmu – jízdní policie z Polska. Z těchto týmů soutěžilo osmnáct jezdců a svůj um předváděli ve třech disciplínách. První disciplínou byl cross parkur, následovalo zrcadlové skákání dvojic a poslední, nejtěžší disciplínou byl speciální policejní parkur.

Nad akcí převzal záštitu primátor statutárního města Ostravy, Tomáš Macura, který dodal: „Jedná se o tradiční akci, která už ke konci léta v Ostravě patří. Městská policie Ostrava má svá želízka v ohni každoročně, a tak není divu, že naši strážníci letos obsadili dvě první a jedno třetí místo. Speciální gratulace patří Danielu Orsagovi, který díky prvenství ve dvou kategoriích obhájil titul „Přeborník městských policií České republiky v jízdě na koni“. Chci ale poděkovat všem strážníkům, kteří hrdě reprezentovali barvy Ostravy!“

Daniel Orsag na koni Fagar zvítězil v zrcadlovém skákání dvojic a ve speciálním policejním parkuru. V nejtěžší disciplíně se na třetím místě umístila Denisa Kolečková a kůň Sid, kteří taktéž reprezentovali MP Ostrava. V rámci doprovodného programu byla k vidění ukázka čtyřspřeží starokladrubských koní a ukázka výcviku služebních psů, kterou předvedli zástupci kynologie Městské policie Ostrava.

Akci navštívil i speciální host, malý bojovník Tomášek, který trpí spinální muskulární atrofií II. Typu. Je to milovník koní, kterému navíc jízda na koni významným způsobem pomáhá. O Tomáškově příběhu a možnostech pomoci se návštěvníci více akce dozvěděli přímo od jeho rodičů, veškeré informace jsou ale k dispozici zde.