Strážníci si převzali stužky za věrnost

19/5 2011

Dvě desítky městských strážníků si 18. května z rukou primátora Petra Kajnara převzaly „Stužky za věrnost“ a pamětní listy. Vyznamenání jim bylo uděleno na návrh ředitele městské policie Zdeňka Harazima.

Strážníci si převzali stužky za věrnost

Stužky primátor předává městským policistům za 10 a více let nepřetržité práce. „Stužka za věrnost“ je udělována od roku 2005 a patří mezi prestižní vyznamenání Městské policie Ostrava. Dalšími jsou Za statečnost, Za záchranu života a Čestný odznak.

„Zákon a pořádek ve městě z 90 procent zajišťují právě strážníci, a dělají to moc dobře. Odvedli jste obrovský kus práce a já jsem za ni vděčný," uvedl ve svém proslovu k nastoupenému mužstvu primátor Petr Kajnar a dodal, že i vnímání práce strážníků je mezi lidmi na zcela jiné úrovni, než kdysi, její prestiž stále stoupá.

„Ostrava je město, které to má těžké kvůli restrukturalizaci průmyslu a nejen kvůli stále vysoké míře nezaměstnanosti je tu mnoho možných kriminálních faktorů. Díky vaší práci jsme přesto v hodnocení kriminality srovnatelní s Prahou, Brnem či Plzní," uzavřel svůj projev Petr Kajnar.

Městská policie v Ostravě oslaví v příštím roce 20 let od svého založení v roce 1992. To už by mělo na slavnostní oceňování dorazit více než 160 strážníků.