Seniorům nad 80 let město pomůže s registrací na očkování

14/1 2021

Město Ostrava podává opět pomocnou ruku seniorům. Od pátku 15. ledna se lidé starší 80 let mohou přednostně registrovat k očkování vakcínou proti nemoci covid-19. Protože ale řada z nich nemá přístup k internetu nebo počítači, nabízí jim město Ostrava a městská policie pomoc s registrací.

Seniorům nad 80 let město pomůže s registrací na očkování

Ilustrační foto Boris Renner

„V Ostravě žije přes 12 tisíc seniorů starších osmdesáti let. Věřím, že většina z nich zvládne registraci na očkování sama nebo s pomocí svých blízkých. Uvědomujeme si ale, že ne všichni tuto možnost budou mít. V tom případě mohou využít bezplatnou linku Městské policie Ostrava, kde jim bude při registraci poskytnuta asistence. Tam, kde to bude potřebné, se domluví osobní návštěva doma. Seniorům pak s vyplňováním pomohou přímo v místě bydliště strážníci nebo dobrovolníci z Adry," uvedl ostravský primátor Tomáš Macura.

Zájemci o registraci, kteří si ji nemohou zajistit sami, se mohou od 15. ledna obracet na bezplatnou telefonní linku městské policie 800 199 922.

Pomoc s registrací seniorů nad 80 let je dalším krokem města, které pomáhá lidem v době koronavirové pandemie. V loňském roce zřídila Městská policie Ostrava speciální covidovou linku, na níž občané dostali informace o platných vládních nařízeních, kontakty na odběrová místa a na další potřebná pracoviště. Občany, kteří si nemohli sami nebo za pomoci příbuzných zajistit nákup základních potřeb, propojili s organizacemi, které jim vše potřebné zajistily. Mezi požadovanými službami bylo také např. nainstalování e-roušky do mobilního telefonu. Město rovněž zřídilo na svých webových stránkách krizový kontakt pro neslyšící občany, aby při kontaktu s úřadem mohli využívat psanou formu projevu.