Sedm stovek pracovních míst pro Ostravu

19/11 2019

Revitalizace brownfieldu Hrušov začala. Společnost Contera zahájila práce na obnově území, které v nejbližších pěti letech nabídne minimálně 700 nových pracovních míst. Budoucí areál Contera Parku Ostrava D1 vyroste v těsné blízkosti dálnice D1 v oblasti bývalých znehodnocených průmyslových zón.

Sedm stovek pracovních míst pro Ostravu

Vizualizace nového areálu. Zdroj: Contera

„Původně sociální brownfield opět ožije lidmi a bude smysluplně využit, což mne velmi těší. Navíc, plánované moderní logistické centrum přinese nejen sedm stovek nových pracovních míst v logistice a výrobě, ale díky administrativnímu komplexu s charakterem technologického parku v areálu vzniknou i místa s vyšší přidanou hodnotou. Na region to bude mít bezesporu velmi pozitivní dopad," uvedl ostravský primátor Tomáš Macura.

Město Ostrava v září 2017 vyhlásilo výzvu k podání nabídek na realizaci investičního záměru v daném území. Vybíralo ze čtyř kvalitních nabídek od renomovaných mezinárodních investorů. Na základě multikriteriálního vyhodnocení uzavřelo město v listopadu 2018 kupní smlouvu s investorem, který podal nejlepší nabídku - společností Contera. Contera zaplatila městu za pozemek o rozloze 35 hektarů 255 milionů korun.

Společnost Contera začala v těchto dnech s úpravou povrchů, tak aby na jaře příštího roku mohla zahájit výstavbu prvního objektu. S jeho dokončením počítá na podzim roku 2020.

Dokončení celé první fáze výstavby je plánováno na konec roku 2023. Projekt o rozloze 140 000 m2 bude kompletně dokončen v roce 2025. Contera s TPG zde plánují vybudovat průmyslové haly určené pro skladování a lehkou výrobu, dále „flexispace objekty", které kombinují skladovací prostory s admi-nistrativou nebo obchodní částí, a také prostory určené pro vědeckotechnologické účely. Celková in-vestice by měla dosáhnout dvou miliard korun českých.

„S oživováním brownfieldů máme bohaté zkušenosti, vznikla tak větší část našich areálů. Těšíme se, že oživíme další opuštěné místo," řekl Tomáš Jirků, CEO a partner společnosti Contera.

Contera Park Ostrava D1 je společným projektem společnosti Contera a jejího partnera TPG. „Jedná se o první projekt stavby parku od uzavření našeho partnerství. První hala nového Contera Parku Ostrava D1 by měla být hotová ve třetím čtvrtletí roku 2020," uvedl Michiel Celis, ředitel TPG Real Estate pro střední a východní Evropu.