Prokešovo náměstí zdobí 790 květináčů

12/6 2019

Před budovou radnice na Prokešově náměstí stojí 790 květináčů s bylinkami a teplomilnými travinami.Jedná se o instalaci spojenou s akcí Landscape Festival Ostrava 2019, která se zaměřuje na krajinu, město a veřejný prostor.

Prokešovo náměstí zdobí 790 květináčů

Prokešovo náměstí s květináči. Foto: Petr Havránek

Ve městě postupně vzniká 30 site specific instalací, jejichž autory jsou nejen uznávaní čeští a regionální architekti a umělci, ale také zahraniční autoři a studenti místních vysokých škol.

Autorem instalace před radnicí s názvem Victoria natura je Juráš Lasovský & Haenke. O realizaci se postaraly dvě školy - Střední zahradnická škola a Střední škola prof. Zdeňka Matějčka.

Květináče budou součástí náměstí až do října.

Z celkem 30 instalací zbývají k realizaci poslední dvě: v pondělí 1. 7. se má dokončovat Zapomenuté krematorium v Sadu Milady Horákové a ještě chybí Rozhledna u řeky Ostravice. Podrobnosti k festivalu najdete zde: https://www.landscape-festival.cz/.