Projekt Sportuj v Ostravě spuštěn

2/11 2017

Statutární město Ostrava spustilo 1. listopadu projekt Sportuj v Ostravě. Multiplatformní internetový přehled je určen pro obyvatele a návštěvníky města, kterým na jednom místě nabídne přehled všech sportovišť, klubů i událostí, které se konají na území města Ostravy. Zároveň je informačním portálem, který mohou bezplatně využít všechny kluby k zveřejnění pořádaných akcí anebo náborů.

Projekt Sportuj v Ostravě spuštěn

„Projekt Sportuj v Ostravě přehledně informuje o sportovních areálech a klubech, působících na území města, včetně jejich popisu, kontaktu, otevírací doby i pořádaných tréninků a událostí. Je navíc jedinou stránkou svého druhu, kde obyvatelé najdou veškeré informace o sportu a sportovních událostech na jednom místě, bez nutnosti dohledávání dalších externích zdrojů,“ popsal náměstek primátora pro školství a sport Vladimír Cigánek.

Unikátní projekt zároveň řeší problémy menších klubů a sportovních skupin, které pořádají akce, ale nemají dostatek finančních prostředků na jejich propagaci. Díky aplikaci, profilu na sociálních sítích a oficiálním webovým stránkám www.sportujvostrave.cz se o těchto akcích dozví velké množství zainteresovaných obyvatel Ostravy i jejího okolí. Kluby také mohou zveřejňovat informace o náborech mladých sportovců.

Už během září v rámci zkušebního provozu prezentovala řada klubů v rámci projektu různé závody a události, které měly pozitivní ohlas. Projekt tak pomáhá dostat sport k těm nejmladším a kluby zase aktivně podporuje při shánění nových členů.

Facebooková stránka „Sportuj v Ostravě“ nasbírala během prvních dvou měsíců zkušebního provozu téměř sedm set fanoušků! Několik stovek uživatelů si stáhlo mobilní aplikaci a další sledují oficiální webové stránky www.sportujvostrave.cz.é oblibě mezi Do projektu se zapojilo na 160 ostravských klubů.

Aplikace, která v nedávné době prošla rozsáhlou aktualizací, usnadňuje uživatelům komunikaci při stanovení termínu, času a místa společné sportovní aktivity. Uživatel aplikace si může nastavit také notifikace, prostřednictvím kterých nepropásne plánovanou akci, trénink oblíbeného klubu ani jinou sportovní událost. Události navíc může jednoduše exportovat do svého kalendáře.

Projekt má k dispozici kromě oficiálních webových stránek také aplikaci pro chytré telefony, které používají operační systémy Android a iOS. Uživatelé si ji mohou stáhnout v App Store a Google Play.