Primátor Tomáš Macura přijal předsedu Senátu Jaroslava Kuberu

17/4 2019

Druhý nejvyšší ústavní činitel naší republiky, předseda Senátu Jaroslav Kubera navštívil Ostravu. Ve středu 17. dubna v odpoledních hodinách jej přijal primátor Tomáš Macura.

Primátor Tomáš Macura přijal předsedu Senátu Jaroslava Kuberu

Primátor Tomáš Macura a náměstek Martin Štěpánek jednají s Jaroslavem Kuberou. Foto: Jiří Zerzoň

Předseda Senátu PČR Jaroslav Kubera začal svou dvoudenní návštěvu Ostravy v Integrovaném bezpečnostním centru (IBC) v Nemocniční ulici. V IBC funguje 31 dispečerských stanovišť a centrum díky tomu koordinuje činnost posádek Zdravotnické záchranné služby, Hasičského záchranného sboru, Policie ČR a Městské policie Ostrava.

Poté Jaroslav Kubera zamířil na ostravskou radnici, kde jej přijal primátor Tomáš Macura. Oba politikové hovořili o ekologických tématech, o rozvoji Ostravy a také o bezpečnosti. „Hodně se to u vás v Ostravě změnilo, ale problémy jsme měli v Ostravě a Teplicích podobné,“ řekl Jaroslav Kubera, který působil 24 let jako primátor Teplic. Tomáš Macura zdůraznil snahu města o snižování emisi v ovzduší. „Pořizujeme ekologická vozidla a městská hromadná doprava vyřadí do roku 2020 z provozu dieselovou trakci ,“ uvedl primátor Macura. Zmínil také architektonický rozvoj města, zástavby proluk a výstavbu koncertní síně.

Předseda Senátu po návštěvě radnice odjel do Dolní oblasti Vítkovice, kde si nenechal ujít výjezd na Bolt Tower a návštěvu Světa techniky.