Primátor přijal konzula Ukrajiny
Primátor města Ostravy Tomáš Macura se ve čtvrtek 17. prosince setkal v Nové radnici s konzulem-vedoucím konzulátu Ukrajiny v Brně Ivanem Kholostenkem. Přijetí se uskutečnilo v souvislosti se zahájením jeho diplomatické mise v České republice.
Konzul Ukrajiny se sídlem v Brně Ivan Kholostenko při návštěvě ostravské radnice. Foto: J. Zerzoň
Ivan Kholostenko, má jako pracovník Ministerstva zahraniční Ukrajiny, dlouholeté zkušenosti na diplomatickém poli. V minulých letech působil mimo jiné jako rada a chargé d’affaire na velvyslanectví své země v Bratislavě. Během přijetí na radnici potvrdil zájem dále využívat prostory ostravského magistrátu pro ukrajinské konzulární dny, zajímal se o možnosti pořádání kulturních akcí ukrajinských umělců v Ostravě apod. Tomáš Macura vyjádřil zájem města Ostravy o rozvíjení všestranných kontaktů s Ukrajinou, popřál Ivanu Kholostenkovi hodně úspěchů při jeho působení v České republice.
Setkání s ukrajinským konzulem byl přítomen vedoucí oddělení vnějších a zahraničních vztahů magistrátu Zdeněk Sladovník.