Poprvé jsme se zapojili do muzejní noci

23/5 2011

Do pozdních nočních hodin byla v sobotu 21. května zpřístupněna budova radnice. Cestu do ní si našlo mezi 17 a 22 hodinou 700 lidí. Návštěvníci nahlédli do prostor, které nejsou veřejnosti běžně přístupné. Ke komentovaným prohlídkám jsme do programu zařadili vystoupení mladého ostravského klavíristy, stipendisty města a studenta Royal Academy of London Tomáše Klementa. Na jeho koncert zavítalo 320 návštěvníků.

Poprvé jsme se zapojili do muzejní noci

Na Prokešově náměstí zněla jazzová hudba, swing i operní árie. Večerní program zakončilo promítání filmové klasiky Upír z Nosferatu pod širým nebem. Večerní a noční vyhlídku z terasy věže zpestřilo vystoupení trubače. Ostravská muzejní noc je součástí Festivalu muzejních nocí, který v České republice zaštiťuje Asociace muzeí a galerií ČR. Akci finančně podpořilo statutární město Ostrava.