Pololetní prázdniny v ostravské zoo

31/1 2023

Na pátek 3. 2. připravilo Zoo Ostrava pestrý a zajímavý program pro všechny školáky i jejich rodiče. Ti mohou strávit volný den poučnou zábavou za mimosezónní vstupné. Každý školák navíc dostane malý dárek. V zoo je čekají komentované prohlídky nebo mimořádné zpřístupnění místního výukového centra.

Pololetní prázdniny v ostravské zoo

Výukové centrum Zoo Ostrava. Foto: Veronika Máchová

Už od 10 hodin začíná komentované setkání u pand, o hodinu později se návštěvníci podrobně seznámí se životem žralůčků v pavilonu Papua a od 14. 15 hodin se jim v pavilonu Tanganika předvedou hroši. 

Ve 13. 30 zároveň startují komentované prohlídky pavilonu Evoluce, během nichž se návštěvníci dozví zajímavosti o většině obyvatel pavilonu, například o létající ještěrce, nafukovací rybě, fluoreskujícím veleštírovi a řadě dalších. Od cca 13:30 hod. pak mohou lidé v pavilonu slonů přihlížet, jak probíhá denní péče o slony.

Zcela mimořádně bude od 11 do 14 hodin otevřeno výukové centrum zoo.  Zde si mohou lidé prohlédnout bohatou sbírku preparátů (vycpanin, lebek, zubů atd.) a modelů, které pracovníci zoo využívají při výukových programech pro školy a dalších vzdělávacích aktivitách. K vidění je zde např. kostra želvy, užovky nebo šimpanze, obratel keporkaka, dále preparáty exotických zvířat i zástupců naší fauny, např. ptáků přilétajících na krmítka, největšího pěvce světa a řadu dalších. Mnohé preparáty si lze nejen prohlédnout, ale i osahat a potěžkat. Třeba lebku medvěda, parohy největšího jelena světa nebo sloní stehenní kost.

Následně bude výukové centrum otevřeno ve všední dny i po celou dobu jarních prázdnin všech okresů v kraji, vždy od 12 do 14 hod.