Pojďte s námi uklízet Ostravu

14/4 2021

V sobotu 17. dubna dopoledne budeme uklízet část města kolem Slezskoostravského hradu. Vyčistíme okolí hradu a pokračovat budeme kolem cyklostezky směrem k Dolní oblasti Vítkovice. Rádi bychom posbírali odpadky z pravého i levého břehu řeky Ostravice.

Pojďte s námi uklízet Ostravu

Magistrátní tým se akce účastní pravidelně. V roce 2019 se kupříkladu uklízela lokalita Střelnice. Foto: MMO.

Pro úklid byla vybrána frekventovaná lokalita, hojně navštěvovaná jak občany města, tak i jeho návštěvníky.

„Protože jsme se vzhledem k probíhající epidemiologické situaci nemohli oficiálně účastnit celorepublikové akce „Ukliďme Česko" v plánovaném termínu na konci března, rozhodli jsme se pro úklidovou akci v náhradním datu, po ukončení nouzového stavu. Dobrovolnické akce, jejichž cílem je uklidit okolí od odpadků a nepořádku jsme se účastnili pravidelně a letošní jaro nebude výjimkou. Výzva se týká nejen úředníků a zástupců samosprávy města a obvodů, ale ráda bych oslovila také majitele pozemků, zástupce Povodí Odry a všechny ty, kterým veřejný prostor není lhostejný. Věřím, že se nám přihlásí dostatek dobrovolníků, protože odpadků a nepořádku kolem řeky je bohužel opravdu velké množství," uvedla náměstkyně primátora pro životní prostředí Kateřina Šebestová.

Pokud máte chuť a čas, připojte se a svou účast potvrďte na email dbrazinova@ostrava.cz nejpozději do 16. dubna do 12 hodin. Přihlášeným budou zaslány podrobnější informace.

Zajištěny budou ochranné rukavice, odpadkové pytle i dezinfekce na ruce. Sraz účastníků se stále povinnými respirátory je v 9 hodin na parkovišti u Slezskoostravského hradu. Předpokládaná doba úklidu je od 9 do 12 hodin.

Ostravský tým povedou primátor města Tomáš Macura a resortní náměstkyně Kateřina Šebestová.