Pět „fajnych školních obědů". Známe i ten „nejfajnějši"

23/11 2022

Dne 23. 11. se na Střední škole společného stravování Krakovská konalo městské finále soutěže školních jídelen „Fajny školní oběd".  V rámci městského projektu  „Fajne školní bistro" se pětice kuchařek a kuchařů utkala o cenu za nejlepší obědové menu pro školou povinné strávníky.

Pět „fajnych školních obědů". Známe i ten „nejfajnějši"

Všechny finálové týmy dostaly společné zadání. Letos jím byla „Rostlina místo masa". Odborná porota měla po degustaci těžké rozhodování, protože všechna menu chutnala výborně, splňovala veškeré výživové nároky a jejich tvůrci podali naprosto profesionální výkony. Také z tohoto důvodu byly bodové rozdíly mezi umístěnými velmi těsné.

První místo si nakonec odnáší ten nejvíce „fajny školní oběd" kuchařky Radky Čechové ze ZŠ Volgogradská 6b. Porotě servírovala Dýňovo-hrachovou polévku, Dýňový karbanátek s uzeným tofu a bramborovou kaší, salát polníček s medovo-hořčicovou zálivkou, dezert-listovou kapsičku s jablky a dýní, jako nápoj pak vodu s citronem

Stříbrný stupínek patří Pavlíně Hudkové ze ZŠ a MŠ Kosmonautů 15 za následující menu - polévka z červené čočky s cherry rajčaty, cuketové lasagne se sýrem, salát z čínského zelí s karotkou, dezert – jáhlový dezert s broskvemi a jahodou, nápoj – čaj s příchutí třešně a rakytníku.

Na pomyslnou bednu dosáhla rovněž Dana Nosaczynská ze ZŠ I. sekaniny 1804. Vsadila na  polévku z červené čočky a zeleniny, závitek z pečeného lilku, doplněný mozzarellou a rajčaty, kuskus, ledový salát, dezert – čočkové pepitky s karotkou, sušeným ovocem a šlehanou smetanou, jako nápoj pak Yuzu tea.

Čtvrté místo obsadila kuchařka ZŠ Gen. Janka 1208 Marcela Orlitová (Podzimní krémová polévka s opečenými kapustičkami, čočkový karbanátek s ovesnými vločkami, bramborová kaše, obloha, dezert- Míšánek zdobený ovocem, nápoj voda s citrusy).

Pátý skončil Karel Kavan ze ZŠ U Kříže 28 (Zeleninový boršč, gnochi se špenátem a hlívou, dezert – ovoce, nápoj - ovocný čaj)