Para hokejový šampionát startuje už za dva dny

17/6 2021

Mistrovství světa v para hokeji Ostrava 2021 začíná už tuto sobotu v Ostravar Aréně a fanoušci u toho nebudou chybět. Připravené je zázemí pro hráče i ledová plocha. Na nadcházejícím mistrovství světa v parahokeji v Ostravě se do haly dostane až 2500 diváků. Pořadatelé šampionátu, který se bude hrát od 19. do 26. června, mohou s ohledem na platná protiepidemická opatření naplnit 25 procent kapacity.

Para hokejový šampionát startuje už za dva dny

Turnaj nabízí dvacet zápasů toho nejlepšího para hokeje světa. Foto: Lukáš Kaboň

V roce 2019, kdy se mistrovství také konalo v Ostravě, byla hala během řady zápasů téměř vyprodaná. Podpořit atmosféru akce tak má i velká zóna pro fanoušky, která v těsném sousedství arény nabídne dalších 2000 míst.

„Do Ostravy se po dvou letech vrací mistrovství světa v para hokeji a stáváme se tak jediným městem, ve kterém se tato akce uskuteční dvakrát po sobě. Navíc se turnaj podařilo uspořádat v nelehké době poznamenané pandemií covidu-19. Beru to jako uznání skvělé práce organizátorů i toho, že Ostrava dokáže na vrcholných sportovních akcích nabídnout výborné zázemí. Jsem rád, že můžeme tuto elitní světovou soutěž pro handicapované hokejisty finančně i organizačně podpořit. Věřím, že předvedou skvělé výkony a že jimi nadchnou sportovní fanoušky po celém světě stejně tak, jako před dvěma roky,“ řekl primátor Ostravy Tomáš Macura.

„V posledních měsících jsme věnovali velké úsilí celé organizaci turnaje a museli jsme bojovat s obrovskou dávkou nejistoty a neustálých změn. V současné době jsme vděční za to, že turnaj můžeme vůbec organizovat a bude úspěchem to, když vše proběhne hladce, bez komplikací, a hlavně bezpečně pro hráče, nás organizátory a fanoušky,“ řekl těsně před zahájením turnaje předseda organizačního týmu MS v para hokeji Ostrava 2021 Jiří Šindler.

O bezpečnosti celého turnaje pak mluvila i manažerka mezinárodní para hokejové organizace, která na šampionát dohlíží. „Ostrava je součástí historie našeho sportu a jsme opravdu rádi, že jsme mohli světový para hokejový šampionát v roce 2021 opět uskutečnit v Ostravě, tedy Moravskoslezském kraji. Je jasné, že letos jsme museli čelit jiným výzvám než před dvěma lety, ale jsme opravdu nadšení, když vidíme, jak se nejlepší hráči světa vracejí na led. Chtěla bych poděkovat místnímu organizačnímu týmu a městu Ostrava za to, že nás opět přivítali na této úžasné akci,“ řekla Michelle LaFlamme manažerka World Para Ice Hockey.

Atmosféru šampionátu má pomoci vytvořit i velká fanouškovské zóna. Bude otevřena každý zápasový den. Diváci tam mohou sledovat na LED obrazovkách všechny zápasy. Kromě toho tam budou čtyři mobilní hřiště, kde si bude možné vyzkoušet i jiné sporty tělesně postižených jako paraflorbal, basketbal na vozíku či bocciu. Vstupné na celý den do zóny bude 90 korun.

MS v para hokeji Ostrava 2021 začíná již tuto sobotu 19. června. Úvodní zápas obstará domácí tým, který vyzve para hokejisty Jižní Koreje. Kompletní herní plán najdete na stránkách šampionátu ms2021.parahockey.cz.