Ostravští strážníci byli oceněni za dlouholetou službu

11/10 2023

Ve středu 11. října v dopoledních hodinách proběhl v budově Nové radnice slavnostní akt, při kterém z rukou primátora statutárního města Ostravy Jana Dohnala převzalo dvacet osm strážníků Městské policie ocenění za dlouholetý výkon služby u Městské policie Ostrava a dalších dvanáct strážníků za dosahování vynikajících pracovních úspěchů.

Ostravští strážníci byli oceněni za dlouholetou službu

Ostravský primátor Jan Dohnal při oceňování městských strážníků. Foto: MMO

Oceňování a vyzdvihnutí práci těch, kteří již po mnoho let svědomitě plní své úkoly, dohlížejí na veřejný pořádek a přispívají k ochraně a bezpečí občanů města Ostravy, je dlouholetou součástí firemní kultury Městské policie Ostrava.

Městské policie v Ostravě funguje již více než tři desítky let. Jsem velice rád, že naši strážníci patří dlouhodobě k nejlepším v republice a pomáhají udržet a zachovat pořádek a bezpečí v našem městě,“ řekl primátor Ostravy Jan Dohnal.

Z rukou pana primátora tak převzalo „Ocenění za věrnost“ šest strážníků, kteří u Městské policie Ostrava působí již deset let a třináct strážníků, kteří u Městské policie Ostrava slouží dvacet let

Dalším devíti strážníkům pak pan primátor předal ocenění za úctyhodných třicet let služby u Městské policie Ostrava.

Oceněni byli ale rovněž i ti, kteří dosahují trvale vynikajících pracovních úspěchů a Městskou policii Ostrava velmi dobře reprezentují a propagují. Čestný odznak tak z rukou pana primátora převzalo dalších dvanáct strážníků.

Slavnostnímu aktu byl rovněž přítomen ředitel městské policie Ostrava Miroslav Plaček. Ten uvedl: „Strážníci a zaměstnanci, kteří již řadu let pracují u Městské policie Ostrava a tuto organizaci velmi dobře reprezentují si ocenění za své nasazení při plnění nelehkých úkolů plně zaslouží. Tato ocenění pak mohou být motivací pro nově příchozí strážníky při jejich službě veřejnosti“.