Ostravští sportovci roku 2021 jsou známi

28/5 2022

V anketě města Sportovec roku byli vyhlášení vítězové, a to ve všech šesti kategoriích. Cenu si odnesli čtyři sportovci, jeden kolektiv a společensky odpovědná firma.

Ostravští sportovci roku 2021 jsou známi

Ocenění sportovci s náměstkyní primátora Andreou Hoffmannovou. Foto: Martin Grobař

Ostravané mohli nominovat své kandidáty do konce února 2022. O vítězích rozhodlo zastupitelstvo města, reagujíc na návrh komise pro sport rady města. Slavnostní ocenění vítězů se uskutečnilo 26. května 2022 v DK Poklad v Porubě.

Anketa je již tradičně vyhlašována v kategoriích nejlepší jednotlivec, kolektiv, talent roku, handicapovaný sportovec, sportovní legenda a společensky odpovědná firma. Letošní ročník byl bohatý i na nominace samotné a nebylo snadné vybrat z necelé padesátky nominovaných vítěze.

Výběr oceněných byl díky úspěchům ostravských sportovců na české i mezinárodní úrovni velmi náročný. Těší mne, že dlouhodobá podpora sportu v Ostravě nese své ovoce a můžeme se pyšnit jak světovými sportovními akcemi, tak sportovci, kteří zde byli vychováni a mají zde své zázemí. Vážím si také firem, které sport sponzorují a pomáhají nám tak budovat světové renomé,“ uvedla Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora.

Pravidelným vyhlašováním ankety se město snaží zdůraznit společenský význam sportu a zdravého životního stylu, stejně tak podpořit zájem dětí a mládeže o pohyb a také poděkovat sponzorům, kteří sport podporují. Aktivní i rekreační sport zároveň není pouze zdraví prospěšný, ale funguje také jako účinná prevence proti negativním sociálním jevům.

 

Vítězi v jednotlivých kategoriích se stali:

Nejlepší jednotlivec: Barbora Průdková

Sportovní odvětví: Cyklistika

Sportovní organizace: Multicraft MTB Team/ CCS Max – Cursor Ostrava

Nejlepší kolektiv: 1. SC TEMPISH OSTRAVA (Ženy)

Sportovní odvětví: Florbal

Talent roku: Jan Leikep

Sportovní odvětví: Sportovní gymnastika

Sportovní organizace: GK Vítkovice, z. s.

Nejlepší handicapovaný sportovec: Miroslava Obrová

Sportovní odvětví: Para atletika

Sportovní organizace: SSK Vítkovice, z.s.

Sportovní legenda: Marek Stuchlý

Sportovní odvětví: Basketbal

Sportovní organizace: BK NH Ostrava z.s.

Společensky odpovědná firma: Ostra Group, a.s.

Ocenění v jednotlivých kategoriích převzali vítězové z rukou významných sportovců Terezy Švábíkové, Marka Malíka a náměstkyně primátora Andrey Hoffmannové v rámci Marketingové konference SPORT22!!! „Jsme rádi, že Ostrava má tak výrazné sportovní osobnosti. Anketa Sportovec roku je naším poděkováním a důkazem toho, jak si jich vážíme,“ uzavřela celou letošní anketu Andrea Hoffmannová.