Ostravským rodinám se líbí veřejná doprava

10/11 2020

Až do konce listopadu probíhá on-line dotazníkový průzkum potřeb ostravských rodin, do kterého se již zapojilo téměř 1500 respondentů. Město Ostrava v něm chce zjistit, co rodinám ve městě chybí a následně iniciovat změny, které jim život v Ostravě zpříjemní a usnadní.

Ostravským rodinám se líbí veřejná doprava

Mezi nejlépe hodnocené aspekty života v Ostravě patří městská veřejná doprava. Ilustrační foto archiv MMO.

Informace včetně dotazníku jsou zveřejněny na stránkách https://fajnarodina.cz/dotaznikovy-pruzkum/.

„Většina dosavadních respondentů pochází ze čtyř velkých městských obvodů – Moravská Ostrava a Přívoz, Slezská Ostrava, Poruba a Ostrava – Jih. Chtěli bychom proto vyzvat také obyvatele dalších obvodů, včetně těch menších, jako jsou Nová Ves, Petřkovice, Lhotka, Plesná, Martinov, Pustkovec, Proskovice nebo Třebovice, aby se do dotazníkového šetření zapojili. Respondenti v nich často navrhují úpravy konkrétních věcí ve svém okolí, a přesně takové výstupy pak rádi předáme také vedením příslušných obvodů, aby je mohli případně zahrnout do svých plánů. Zároveň jsou pro nás informace ze všech obvodů důležité i proto, že dotváří komplexní obraz o potřebách Ostravanů," vysvětluje resortní náměstek primátora Zbyněk Pražák.

Z průběžných výsledků je zřejmé, že mezi nejlépe hodnocené aspekty života v Ostravě patří veřejná doprava, zdravotnická zařízení a vzdělávací systém od mateřských škol po školy vysoké. Poměrně dobře hodnocená je i nabídka pracovních příležitostí. Z šetření vyplývá, že obyvatelé města mají výhrady k nabídce kvalitního bydlení. Velkým tématem je, kromě životního prostředí a zeleně, bezpečnost – nejen ve smyslu strachu z bezdomovců a drogové závislých, ale i bezpečnost před automobily a potřeba vytvářet veřejný prostor, ve kterém se rodiče nemusí bát pustit děti samotné ven.

Komplexní výsledky budou zpracovány na začátku roku 2021 a poslouží také jako podklad pro další směřování rodinné politiky statutárního města Ostravy.