Ostravský sport získal ocenění SPORT ALIVE AWARDS

6/10 2022

Projekt SPORT22!!! se umístil na třetím místě v kategorii nejlepší sportovní projekt města či kraje sportovně-byznysových cen Sport Alive Awards 2022. V nejlepší desítce napříč tuzemskem se však umístily hned dva sportovní projekty města.

Ostravský sport získal ocenění SPORT ALIVE AWARDS

Ocenění převzali zástupci magistrátního odboru školství a sportu s náměstkyní primátora Andreou Hoffmannovou. Foto: Pavel Mazáč/Sport

„SPORT22!!! – marketingová podpora sportu“ a „Ostravské sportovní hry“ jsou dva z projektů v oblasti sportu realizovaných městem, které zaujaly v rámci sportovně-byznysového ocenění. Ambicemi ankety je ocenění těch nejlepších projektů českého sportu. Vybrané projekty hodnotila desetičlenná porota složená z expertů sportovního marketingu, která ocenila kvalitu projektu a rozhodla o jeho ocenění.

Sport podporujeme dlouhodobě a významným způsobem, financemi počínaje a kreativní podporou konče. Z umístění našich projektů mám velkou radost, jsou za nimi stovky hodin odvedené práce všech, kteří se podíleli na jejich přípravě. Za ten obrovský kus práce každému jednotlivci děkuji. I velmi pozitivní zpětné vazby účastníků našich aktivit jsou pro nás významným a povoleným ‚dopingem‘ v další práci,“ konstatovala Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora.

První z projektů SPORT22!!! je možné charakterizovat jako „nádech pro ostravský sport“ - příběh města, které neustále komunikuje se sportovními kluby, naslouchá jejich potřebám, podnětům k dalšímu rozvoji sportu a tělovýchovy v Ostravě. Zároveň město nesmí zapomínat na vlastní cíle a potřeby – municipality nejsou jediným zdrojem financování sportovních klubů. Projekt marketingové podpory sportu zohledňuje potenciál sportovních klubů, personální kapacity působící v těchto klubech i potřebu všech ekonomických sfér (informovali jsme např. https://www.ostrava.cz/cs/o-meste/aktualne/pribeh-osobnost-charisma-vitezstvi-co-je-pricinou-marketingoveho-uspechu-ve-sportu). Na zahajovací ročník by město rádo navázalo, a samotný projekt je složen hned z několika aktivit, a to Marketingové konference SPORT22!!! – naprosto zásadní prvek projektu, a dále navazující marketingové workshopy, dotační program na podporu společensky odpovědných projektů v oblasti sportu a anketa Sportovec roku.

V rámci shortlistu, tj. seznamu deseti nejlepších sportovních projektů města či kraje, uspěl také projekt Ostravských sportovních her. Tento projekt vychází ze zdánlivě banálního příběhu, avšak s překvapujícím dopadem „vytvořme to, co bude dostupné pro všechny děti na základních školách v Ostravě – prostor pro všechny si vyzkoušet sport a jeho disciplíny, motivovat, probudit zájem o sportování, vyniknout, překonat se.“ Proto byly vybrány jednoduché a dostupné sportovní disciplíny, které si mohlo vyzkoušet maximální množství dětí (atletika, gymnastika, dribling, švihadlo, šplh či běh), a to na základě sportovních výzev doplněných metodickým videem. Bylo nastaveno jednoznačné poselství „když to zvládnu já, můžeš to zvládnout i ty,“ zapojeny ostravské sportovní kluby, u kterých se natáčela videa a podíleli se i ambasadoři. Ti nejlepší se pak potkali na Velkém sportovním dni, který byl vyvrcholením ročníku (informovali jsme např. https://www.ostrava.cz/cs/o-meste/aktualne/ostravske-sportovni-hry-vyvrcholily-dnem-sportu). Více informací z oblasti ostravského sportu jsou k nalezení na www.fajnovysport.cz.